İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kazdağları’nda Kahvaltı

kazdBu yazımla sizleri yeniden Kaz Dağları’na yolculuğa çıkarmak istiyorum.

Güzel Ege’mizin güzel kenti Balıkesir’in, zeytin diyarı Edremit Körfezin de Altınoluk’a. Balıkesir-Çanakkale yönünde Altınoluk’u geçtikten hemen sonra, Doyran Köyü yolu üzerinde 1350 metre içerde, Cennet bahçesine..

Doğa içinde doğayı yaşatacak bir mekâna davet ediyorum. Öyle bir doğa ki yazın kavurucu sıcağında, bahçeden içeri ilk adımınızı attığınız anda havanın serinliğini hissedeceksiniz. Burada olmak için, ilk sebebiniz olacak bu serinlik hissi. İkinci sebebiniz ise, işletme sahibi Ali Bey’in samimi, sıcak, güler yüzü.

Kaz Dağları’nın derinliklerinden gelen suyun serinliği yansıyacak yüzünüze. Sonra da alabalık havuzunun küçük bir şelale gibi, gürül gürül akan suyunun sesi eşliğinde çardağınıza çıkarken siz, çocuklarınız, botanik bahçenin keşfine çıkacaklar. Ağaç dalları arasında daldan dala tırmanan, yapraklar arasında kaybolan sincapları kovalarken siz, keyifli sohbetiniz bölünmeden çardağınızda körfez manzarasının keyfini çıkaracaksınız.

Üç yıl önce, Doyran köyü dönüşünde kahve molası için tesadüfen girip, serin ve huzurlu atmosferine kapılarak öğle yemeği yediğim ve müdavimi olduğum Altınoluk Doğa Restaurant’tayız.

19 yıllık geçmişe sahip Altınoluk Doğa Restaurant, Edremit Körfezi’nin eşsiz güzelliği eşliğinde, yeşillikler arasında doğa için de yeni bir doğayı sunuyor adeta.

Her tatilde mutlaka bir-iki kez kahvaltı için ailemle gittiğim, doğa harikası bahçenin en önemli özelliği kendi yetiştirdikleri organik sebzeler eşliğinde sundukları kahvaltının çeşitliliği. Öyle ki her kahvaltı da farklı meyve reçeli sunmaları yeni lezzetler tatma imkanı sağlıyor konuklarına. Reçeller kendi el emekleri, zeytinler bahçedeki zeytin ağaçlarının ürünleri, domates, salatalık ve biber yine yanı başınızdaki bostandan toplanarak sofranıza getiriliyor. Kızarmış köy ekmeği, bal, tereyağı, sigara böreği, peynir çeşitleri ve özel sosların lezzetini uzun süre unutturmayacak size.

Altınoluk Doğa Restaurant’ın fiyatları bütçenize uygun düşecektir, gruplara özel fiyat uygulanması ayrıca bu cennet mekanı turlar için cazip hale getiriyor.

Edremit Körfezi’nin manzarası eşliğinde bahçenin keyfini çıkararak benimle kahvaltı yaptığınız için teşekkür ederim.

Anadolu’nun yeni diyarlarında ve yeni lezzetlerinde görüşmek üzere.

Yazı ve Fotoğraf: Şükran Lılek YILMAZ

2 Ağustos 2010, İstanbul.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Translate »