Anadolu Coğrafyası Keşif ve Araştırma Topluluğu

DAĞCILAR VE KURTARMA EKİPLERİ ÇIĞ BÖLGESİNDE (VİDEO HABER)

Eznevit zirvesine tırmanış gerçekleştirirken çığ altında kalan dağcılardan Hilal İşcan helikopter ile tahliye edilirken arkadaşı Mustafa Kemal Karakoç için dağcılık camiası seferber oldu.

Kaza haberi sonrası sosyal medya ve haberleşme gurupları üzerinden hızla iletişime geçen dağcılar gelişmeler ve yapılması gerekenler ile ilgili hızla organize oldular. Çığ bölgesine ulaşan çok sayıda dağcı ve kurtarma uzmanı Mustafa Kemal Karakoç’a ulaşmak için olumsuz koşullara rağmen çalışmaya devam ediyorlar. 8 metreyi bulabileceği söylenen kar kütlesi ve çevresinde süren çalışmalara destek ekipleri ulaşmaya devam ediyor.

ÇIĞ ALTINDA KALAN DAĞCIYI ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ÇIĞ ALTINDA KALAN DAĞCIYI ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYORNiğde'nin Çamardı ilçesindeki Demirkazık Dağı'nda tırmanış yapan 2 dağcıdan birinin çığ altında kaldığı bildirildi. Kurtarma çalışmaları için Adana'dan askeri helikopter çağrıldığı öğrenildi. dağcılardan Mustafa Kemal Karakoç çığ altında kaldı, Hilal İşcan ise aynı bölgeden çıkamadı. Yoğun bir şekilde sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında 2 dağcıdan Hilal İşcan kurtarıldı

Niğde Medya paylaştı: 3 Aralık 2018 Pazartesi

 

 

 

Dağcılık malzemelerini incelemek yada satın almak için tıklayınız.

www.dagcidukkani.com

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.