ZİRVE SÖKE İZLANDA YOLCUSU

Read Time:1 Minute, 36 Second

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Söke Şube sporcusu İsmail Demirci 07-17 Aralık 2017 tarihleri arasında Kuzey Atlantik’in Buzlar Ülkesi İzlanda’ya “Ice Trans (Buzul Trans ve Trekking)” faaliyetine katılacak. Daha önce de İran, Avusturya Alpleri, Rusya ve Gürcistan’da birçok başarılı faaliyet gerçekleştiren Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Söke Şubesi, bu kez farklı ve zorlu bir deneyimi faaliyet listesine yazdıracak.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Söke Şube sporcusu İsmail Demirci, “4 kişiden oluşan ekibimizle çok zorlu ve bir o kadar da maceralı bir faaliyete çıkıyoruz. Ekip arkadaşlarım ve ben bu faaliyet için 6 ay öncesinden hazırlandık. Faaliyetimizin içeriği buzul mağaraları, kaiserler, şelaleler, kuzey ışıkları ve -40 derece gibi dondurucu soğuğa rağmen aktif yanardağların bulunduğu zengin florası, kutup ayısı, kurt ve balina gibi birçok hayvan popülasyonunun da içinde yer aldığı 330 km’lik bir rotaya sahip. Bu zorlu faaliyet için öncelikle çok iyi ekipmanlara, birbirini iyi tanıyan ve tam donanıma sahip, alanında en iyi olan ekip arkadaşlarına ihtiyacınız vardır. Amacımız her şeyden önce faaliyeti sağ salim tamamlayıp, ilçemizi en iyi şekilde tanıtmak, Türk Bayrağımızı ve Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Söke Şube flamamızı İzlanda kara parçasında dalgalandırmaktır. Söke Şube sporcusu olarak bunu başarabilecek seviyedeyim. Bu zorlu faaliyet dönüşü yine boş durmayıp bir sonraki Sahra Çöl faaliyeti için çalışmalara başlayacağım” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Söke Şube Başkanı Faysal Yeşilyağcı, “Biz Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Söke Şubesi olarak vizyonumuz ve misyonumuz gereği daima iyi ve farklı faaliyetler yapmaya çalışıyoruz. Sadece ülkemizde değil, yurt dışında da faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bir çoğumuzun sadece belgesellerde ve karpostallarda gördüğü farklı coğrafyalarda da bu faaliyetleri yapıp kulübümüzü ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Bu tip faaliyetler ne ilk ne de son olacak. Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Söke Şubesi adına sporcumuza başarılar diliyoruz” dedi.

(aydindenge.com.tr)

 

 

Dağcılık malzemelerini incelemek yada satın almak için tıklayınız.

www.dagcidukkani.com

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post MACKIEWICZ’IN NANGA PARBAT SAPLANTISI
Next post TUREB İLE TDF ÇALIŞMA BAŞLATTI
Translate »