Zirve Dağcılık’tan 4. Bahar Şenliği

ZİRVE Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün Manisa Turgutlu Şubesi’nin bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştirdiği çocuk oyunları ve uçurtma şenliği, Ovacık Yaylası’nda renkli görüntülere sahne oldu.

 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında hafta sonu çevre il ve ilçelerden Turgutlu’ya gelen yaklaşık 650 kişi, 50. Yıl Alanı’nda toplandı. Burada hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından, temin edilen araçlarla şenliğin yapılacağı Ovacık Yaylası’na doğru hareket edildi. Daha önceden yaylaya gelerek çevre düzenlemesini gerçekleştiren dağcılar, misafirlerini heyecanla karşıladı. Şenliğe katılan tüm çocuklarımıza hitaben bir konuşma yapan Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Turgutlu Şube Başkanı Osman Tuğrul, “Çocuklarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” diyerek yola çıktılarını ve bu yolda her türlü engellemelere rağmen ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi. Çocuklara çevre ve doğa bilinci aşılamanın önemine vurgu yaptı.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Genel Başkan Orhan Kozan da çocuklara yürüyüş kurallarıyla ilgili bilgi verdi. Yürüyüş kurallarının çocuklarımızla paylaşılmasının ardından yüzlerce çocuk tek sıra halinde doğa yürüyüşüne başladı. Deneyimli dağcıların kontrolünde veliler ve öğretmenler en arkada olmak üzere minik dağcılar güzel bir deneyim yaşadı.

Yürüyüşün bitimiyle alana dönen minik dağcılara yiyecek ve içecek ikram edildi.

Şenlikte dağıtılan uçurtmalar gökyüzünde süzülmeye başlayınca, rengarenk görüntüler ortaya çıktı. İlk kez uçurtmayla tanışan çocuklar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bir grup uçurtmasını uçururken bir grup da çuval yarışı yaptı, halat çekme oyunu oynadı. Etkinlikte ayrıca halk oyunları ekibi gösteri yaparken, top oynayanlar, ip atlayanlar şenliğe renk kattı. Ayrılma vakti yaklaştığında, tüm çocukların katılımıyla temizlik yapıldı.

 

(hurriyet.com.tr)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Bursalı Dağcılar Yunanistan Zirvesinde
Next post Everest’te rekor deneyen dağcı hayatını kaybetti
Translate »