Ulusal Kaya Tırmanışı Şenliği yapıldı

Read Time:1 Minute, 19 Second

581309a1eb10bb18ecab07c4
TOROSLAR Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) tarafından düzenlenen 16’ncı Ulusal Kaya Tırmanışı Şenliği, Konyaaltı İlçesinde yapıldı.
 
Konyaaltı Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen ve 2 gün süren gün süren Ulusal Kaya Tırmanışı Şenliği’ne, yaklaşık 300 dağcı katıldı. Geyikbayırı mevkiindeki tırmanışlar, ilk gün kamp kurulmasından sonra saat 09.30’da başladı. Profesyonel dağcıların nezaretindeki tırmanışlar çocuk, genç ve yetişkin kategorilerinde gerçekleştirildi.
Gün boyu süren tırmanışların ardından katılımcılar, akşam kamp ateşi yaktı. Akşam yemeğinden sonra dağcılar şarkı ve türkü söyleyerek vakit geçirdi. Geceyi çadırlarda geçiren katılımcılar, şenliğin ikinci günü saat 08.30’da tırmanışa devam etti. Dereceye giren yarışmacılara TODOSK Başkanı Ahmet Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri tarafından dağcılık teçhizatının yanı sıra çeşitli hediyeler verdi.
 
SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ
Şenlikte en küçük kaya tırmanışçısı 3 yaşındaki Dağhan Yıldırım’ın doğum günü de kutlandı. Anne ve babası profesyonel dağcı olan Dağhan Yıldırım, şenliğin maskotu oldu, TODOSK’un en küçük dağcı üyesi ilan edildi.
Anne İlkşen Yıldırım ile baba Cihan Yıldırım, Dağhan’ın doğum gününü dağda kutlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. İlkşen Yıldırım, “Dağhan’ın, ileriki yıllarda ülkemizde ve dünyada tanınan ünlü bir dağcı olacağına inancımız sonsuz. Doğayı çok seviyor, bizimle birlikte dağ etkinliklerine katılıyor” dedi.
 
AMAÇ DOĞAYI SEVDİRMEK
TODOSK Başkanı Ahmet Şimşek ise etkinliğin bu yıl dağ sporuna ilgi duyanların yoğun katılım gösterdiğini söyledi. Şimşek, “Çocuk, genç ve yetişkinler kampa katıldı. Şehrin gürültüsünden, iş stresinden uzak, doğayla baş başa iki gün yaşandılar. Amacımız; doğayı sevdirmek, dağ sporuna ilgiyi artırmak, aramıza gençlerin daha fazla katılımını sağlamak” dedi.
Ahmet Şimşek, şenliğe destek veren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e, TODOSK kaya birim sorumlularına, Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitmenlerine, profesyonel dağcılara, katılımcılara, sponsor firmalara teşekkür etti.

 

(hurriyet.com.tr)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Dağcılık Kulüplerinden Ortak Cumhuriyet Yürüyüşü
Next post EL ELE VERİP ”ENGELİ” AŞTILAR
Translate »