TÜRK DAĞCILARIN KOSOVA ÇIKARMASI

Read Time:1 Minute, 20 Second

Kosovalı dağcıların daveti üzerine 34 kişilik bir ekiple Prizren’e giden Türk dağcılar Koca Balkan zirvesini Atatürk ve Türk bayrakları ile süslediler.

9-12 Eylül 2016 tarihleri arasında Kosova’nın Prizren şehrinde faaliyet gösteren Haxhi Bedridin Isaja Dağcılık Kulübünün organize ettiği “Kosova Koca Balkan Dağı Şenliği” için 34 kişilik bir ekip ile Kosova’ya giden Türk dağcılar Koca Balkan Dağları zirvesinden dostluk ve kardeşlik mesajları verdiler. Bir boşnak köyünden dağ evine oradan da zirveye ulaşan dağcılar Türk, Arnavut ve Kosova bayraklarının yanı sıra Atatürk ve Kulüp filamalarını da açarak zirvede renkli görüntüler oluşturdular. Etkinliğe Türk dağcıların katılımını organize eden ve aynı zamanda Haxhi Bedridin Isaja Dağcılık Kulübünün onur üyesi olan Özgür Aydoğan gerçekleşen etkinlik için şu bilgileri paylaştı;

“İlk olarak 2012 yılında ziyaret ettiğimiz, kısa süre içinde kaynaşarak kardeş kulüp olduğumuz Haxhi Bedridin Isaja Dağcılık Kulübü ile bağlarımız her geçen gün güçlendi ve karşılıklı birkaç etkinlik daha yapma fırsatımız oldu. Son olarak da 9-12 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşen dağcılar buluşmasına katıldık. Hava şartları nedeni ile şenlik iptal olsada biz Türk dağcılar olarak programımızı gerçekleştirdik. Ekibimizi Makedonya’nın Üsküp ve Kalkandelen bölgelerine de götürme fırsatımız oldu. Sportif bir faaliyet yaparken bölge insanı ile kaynaşma imkanıda yakalamış olduk. Türkiye’den gelen ekipte Zirve Dağcılık Selçuk Şube, Zirve Dağcılık Tekirdağ Şube, DİPİ Dağcılık, Bünyan Dostları Gurubu ve bireysel olarak katılan dağcılar vardı. Kısa sürede kaynaşma sağlandı bir kaç gün içinde güzel dostluklar kuruldu. Türk ve Kosovalı dağcılar arasındaki iletişim her geçen gün dahada iyi olacak bunu biliyoruz. Prizren’de kendimizi misafir değil ev halkından hissettik. Bizleri misafir eden ve gönüllerini açan Prizrenli dağcılara bir kere daha teşekkür ederiz.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post TDF’DEN ÖNEMLİ DUYURU
Next post DAĞDA KAYBOLMAYA İLGİNÇ ÇÖZÜM
Translate »