TÜRK BİSİKLETÇİDEN ÜZÜCÜ HABER

İzmir’li 45 yaşındaki heykeltraş Mithat Altınay isimli Türk bisikletçiden gelen kötü haber bisiklet camiasında üzüntü ve tepki yarattı. 

Türkiye’de bisikletçileri tehlikeye sokan trafik kazaları yaşanması ve gerçekleşen ölümlü kazalar hakkında neler yapılması gerektiği tartışılırken bir üzücü haber de yurt dışından geldi. Bisikleti ile Güney Amerikada 6 aydır pedallayan Türk gezgin Mithat Altınay, 1 Kasım’da İstanbul’dan uçakla geçtiği Venezuela’dan bisikletle Güney Amerika turuna başladı. Buradan sırasıyla Brezilya, Bolivya ve Arjantin’e bisikleti ile yolculuk etti. 31 Mayıs’ta Arjantin’de Bahia Blanca -Tornquist Karayolu’nda Altınay’ın kullandığı bisiklete 35 yaşındaki Arjantinli Alesandro Guzman’ın kullandığı aynı yöne giden TIR çarptı. Altınay, olay yerinde yaşamını yitirirken, TIR şoförü gözaltına alındı. Ailesini, arkadaşlarını ve bisiklet camiasını yasa boğan kaza sosyal medyada ve bisiklet topluluklarında tepki ve üzüntü ile karşılandı.

Dünyanın birçok yerinden bisiklet toplulukları taziye mesajı yayınlarken Türk bisikletçilerde sürücüleri daha dikkatli olamaya davet etmek amacı ile; “unutmayın, kaportamız vücudumuz” yazılı mesajlar paylaştılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post EVEREST YALANINA BÜYÜK CEZA
Next post GÜZELLER ZİRVESİNDE KAZA
Translate »