TUNCELİDE DAĞCILAR ŞAMUALARI FOTOĞRAFLADI

Read Time:46 Second

tuncelide-dagcilar-samualari-fotografladi

Tunceli’de prof dağcılık yapan ekipler, 3.000 rakımın üstünde nesli tükenmekte olan çengel boynuzlu dağ keçilerini (Şamua) fotoğrafladı.

Tunceli’de prof dağcılık yapan İsmail Ateş isimli yurttaş , Munzur Dağlarının doruğuna yaptığı tırmanışta çengel boynuzlu dağ keçilerini fotoğraflamayı başarmıştı . Şamuaları fotoğraflamış olmanın kendisini mutlu ettiğini vurgulayan İsmail Ateş, “Bizler şehirde prof dağcılık yapan ekipler olarak yaz kış demeden şehrin doğasını tanışmak için tırmanışlar gerçekleştiriyoruz. Bu tırmanışlar anında Şehrin yaban yaşamının ne civarı zengin olduğuna da şahitlik ediyoruz. En nihai tırmanışımızda 3.000 rakımın üstünde çengel boynuzlu dağ keçilerini fotoğrafladık ve bu bizleri nihai derece sevindirdi ” diye konuştu .

Dağ keçilerinin Aleviler tarafından mukaddes onay edildiğine vurgu yapan Ateş, ” Fakat üzgünüm civar illerden iştirak eden kaçak avcılar, mukaddes onay edilen bu hayvanları katletmekten geriye durmuyorlar. Yeniden bu hayvanlar av turizmi ihalelerinin metası haline kazançlıyor . Bizler doğaseverler olarak nesli tükenme tehlikesi altında olan ve mukaddes onay edilen dağ keçilerinin avlanmasının tümden yasaklanmasını bekliyoruz” diye sohbet etti.

 

(haberlersaglik)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post FUTBOLCULARIN 2700 METRE YÜKSEKLİKTEKİ KAMPTA NE İŞLERİ VAR?
Next post KEPÇE VE DİNAMİT İLE TARİH TALANI
Translate »