TUNÇ FINDIK BROAD PEAK İÇİN YOLDA

Tunç Fındık gerçekleştireceği zirve denemesi için resmi sosyal medya hesabından şu mesajı yayınladı:

Sevgili dostlar, izleyenler, takipçiler ve destek olanlar! Bu akşam, 10 haziran 2017 tarihinde Pakistan’ın Karakurum dağlarındaki dünyanın en yüksek 12.dağı olan 8047 metrelik Broad Peak zirvesi için yola çıkıyorum. Zirveye çıktığım takdirde benim için toplamda 12. ve 14×8000 listesinden 11. 8000’lik dağ olacak. Tabii ki 8000 metrelik dağlarda koşullar belirsizdir ancak bir sporcu için en önemlisi sağ ve sağlıklı dönmektir. Tırmanış boyunca bu sayfadan belli aralıklarla güncellemeri izleyebileceksiniz.
Toplamda 2 ay sürecek olan Karakurum tırmanışım, beni yalnız bırakmayan gördüğünüz sponsorlarım ve desteçilerim olmadan olmazdı (bu kişi, kurum ve kuruluşlar sponsordan öte benim bu projemde daima yanımdadırlar): 14×8000 ana sponsoru İGA (İstanbul Grand Airport), sağlık sponsoru olan Metabolik Cerrahi, iletişim sponsoru olan Teknomobil Uydu İletişim(Thuraya), foto donanım sponsoru olan Canon Türkiye, atleti olduğum Suunto ve tabii, uzun süredir Türkiye (yerel) atleti olduğum The North Face’e büyük teşekkürler. Yine Türkiye atleti olduğum Grivel ve onlar nezdinde Atlas Kamp’a büyük teşekkürler. Julbo/ Enderspor ve Beal/ Meydankamp’ın yanısıra, büyük yardımı, her konuda desteği için Quality Partner’a çok teşekkür ederim. Ayrıca Pakistan Büyükelçiliği’deki dostlarıma yardımlarından ve dostluklarından dolayı teşekkürü borç biliyorum.
Sağlıklı ve mutlu gidip, sağlıklı ve mutlu bulmak temennilerimle..

Dear friends, followers and supporters, tonight ı will start from İstanbul for attempting the world’s 12th highest peak, Broad Peak 8047m, in Karakoram range of Pakistan. If ı summit this mountain, this will be my 12th 8000m peak in total. The expedition will last 2 months and the foremost important matter will be going safe and returning safely, the summit always being a grand bonus. You will be able to watch the developments unfold from this facebook account, which ı will be able to update regularly.
My project 14×8000 would be struggling without the kind help of these sponsors and supporters: The main sponsor İGA (istanbul Grand Airport), Merabolik Cerrahi, The North Face, Teknomobil (Thuraya), Canon Turkey, Suunto, Grivel/Atlas Kamp, Julbo/ Enderspor, Beal/Meydankamp, Quality Partner. Great thanks to them all, for their support on my 14×8000 project. Last but not the least, big thanks to all people in Pakistan Embassy-Ankara, who helped out my trip to Pakistan this summer.
Hoping to go safely, climb safely and return to find everyone safe& healthy!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post 8027 METREYE KAMPSIZ TIRMANIŞ
Next post SEZONDA 455 KİŞİ EVEREST ZİRVEDE
Translate »