TOZLUK NE İŞE YARAR?

Dağcılık ve doğa yürüyüşlerine ilgi duyanların öncelikli edinmesi gerekenlerden malzemelerden biride tozluktur.

Gerçekleştireceğiniz faaliyetler sırasında pantolon ve botun birleştiği yerdeki boşluktan içeriye giren yabancı maddeler yürümenizi engelleyeceği gibi yağmur ve kar suyuna karşı korumasız olan bu bölüm tozluk kullanılmadığı takdirde size daha birçok problem çıkartabilir. Paçalarınızın temiz kalması ve soğuk havalarda ekstra ısınma tozluğun size konfor olarak katkılarından sayılabilir.

 

Su geçirmez ve nefes alan kumaştan yapılması önemli ama daha önemlisi dayanıklılık ve yırtık ilerletmeyen kumaş kullanılmış olmasıdır. Cırtlı mı yoksa fermuarlı mı diye diyenlere benim cevabım her iki özelliğin de olması, hatta çıtçıt ile desteklenirse daha ideal olacağıda kesindir. Tozluk ile botlarımızı alttan birleştiren bölüm tel yada kayış olabilir.

 

Bu yazıda fiyat ve kalite dengesi bakımından tozluk almak isteyenlere önerimiz Evolite’nin Advance isimli tozluğudur. 630D PU polyester su geçirmez Evo-tex® kumaş kullanılan bu tozluk öndeki geniş velcro sayesinde karlı ya da çamurlu ortamlarda tozluğu sorunsuz bir şekilde rahatlıkla giyip çıkartmanızı sağlar. Dayanıklı Hypalon® alt kordon bant tozluğun ayakkabı ile bağlantısını sağlamlaştırır. Ön kısımda bulunan kanca ayakkabı bağcığına geçer ve sabit durmasını sağlar. Üst kısımda elastik büzdürme sayesinde diz seviyesinin üzerinde kara da girseniz tozluğun içine kar girmez. Kırmızı siyah ve mavi renklerinde ön kısmında ADVANCE yazısı reflektörlüdür. Haki renginde ise av ve askeri amaçlı kullanımlara uygun olması için bu yazıda reflektör yoktur. Bu ürünün çiftinin ağırlığı 235 gramdır.

 

 

 

Ürünü incelemek yada satın almak için tıklayınız.

www.dagcidukkani.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Neden High Mountain Nepal Pantolon?
Next post KAMP KURULMASI
Translate »