TIRMANIŞ OKUL SPORU OLDU

Read Time:1 Minute, 2 Second

 

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından başta başkanımız Prof. Dr. Ersan BAŞAR olmak üzere yapılan girişimler neticesinde 29 Mart 2018 tarihinde Ankara’da Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi’nde yapılan toplantıya Türkiye Dağcılık Federasyonu’nu temsilen Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ŞAHİN, Spor Tırmanış Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Faruk AKÇINAR, Eğitim Komisyonu koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet GÜLLÜ ile Genel Müdürlük yetkilileri katılarak “Spor Tırmanış” talimatı imzalanmış ve Spor Tırmanış branşı resmen “Okul Sporları” bünyesine katılmıştır.

Daha önce yapılan çalışmalar sayesinde Halk Eğitim Kurslarına dahil edilen Spor Tırmanış branşının ülkemizde yaygınlaşması adına devrimin niteliğindeki bu gelişmeyle Türkiye Dağcılık Federasyonu Spor Tırmanış branşı, Ulusal ve Uluslararası arenada ülkemiz adına yeni bir ivme kazanmıştır.

Bu kapsamda 2018 yılı dahil, her yıl Türkiye genelinde ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin katıldığı spor tırmanış yarışmaları düzenlenecektir. Başta Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Ersan BAŞAR olmak üzere, Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ŞAHİN, Spor Tırmanış Kurulu Üyesi Dr. Faruk AKÇINAR, Eğitim Komisyonu Moderatörü Sayın Mehmet GÜLLÜ’ye, ayrıca bu konuda koordinasyonu sağlayan Spor Tırmanış Kurulu Başkanı Sayın Abdurrahim EKİN ve İlgili Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nazif MAKAS’a teşekkür ederiz.

Federasyonumuza ve camiamıza hayırlı olsun.

 

 

 

Dağcılık malzemelerini incelemek yada satın almak için tıklayınız.

www.dagcidukkani.com

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “TIRMANIŞ OKUL SPORU OLDU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Falcon Fest Ekstrem Sporları Festivali
Next post ÜZÜCÜ HABERİ DHAULAGİRİ’DEN GELDİ
Translate »