ŞÜPHELİ ÇANTADAN DAĞCILIK MALZEMESİ ÇIKTI

fft256_mf14830168

Muğla’nın Menteşe İlçesinde Valilik yanındaki Turizm Otelcilik Uygulama Okulu bahçesinin iç bölümünde büyük bir sırt çantası gören vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak ihbarda bulundular.

Çantanın içinde dağcılık malzemeleri bulundu.
Saat 16.30 sıralarında Otelcilik Uygulama Okulu’nun bahçesinin duvar köşesinde büyük bir sırt çantası gören vatandaşlar, çantanın üzerindeki yazıların yabancı olması sonrası 112 Acil Çağrı Merkezi’ni aradı. Emniyet ekipleri çevrede güvenlik önlemi alarak şüpheli çantanın bulunduğu alanı şeritle kapattı. Araç ve yaya geçişlerine de kapatılan bölgeye Jandarma Bomba İmha ekipleri geldi.
Jandarma bomba imha ekipleri ile birlikte Jandarma Olay Yeri İnceleme ve bomba köpeği de gelerek şüpheli paket koklatıldı. Şüpheli paketin çevresinde gezinen köpeğin ardından Jandarma bomba imha ekibi çantanın üzerinde yaptığı inceleme sonrası çantanın içinden Rus bir kadına ait olduğu sanılan dağcılık malzemeleri çıktı.
Şüpheli çantanın içinden dağcılık malzemeleri çıkması üzerine Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çanta içinde yaptıkları inceleme sonrası çantayı incelemek üzere Emniyet’e götürdü. Şüpheli paket nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapatılan yol tekrar trafiğe açıldı.

 

(Milliyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post DAĞCILIK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Next post Zirve Dağcılık Kulübü Güngördü’yü ziyaret etti
Translate »