Selçuk Antik Duvar Resmi Araştırmacılarını Konuk Ediyor

anticduvarresSempozyum süresince Antik döneme ait Resimlerin dününü bugününü anlatarak bir yolculuk yapacaklarını ve sempozyum sonunda buradan bilgi birikimi ile ayrılacaklarını kaydetti.

Uluslar arası Kolokyum Yerel Üslup ile dönem Üslubu Arasındaki Antik Dönem Resmi sempozyumu  Selçuk’ ta başladı.  Selçuk Belediye Prof Dr. Ahmet Taner Kışlalı Salonunda başlayan Sempozyuma AIPMA dönem Başkanı Nobert Zimmermann Efes Kazıları Başkanı Doç. Dr. Sabine Ladstatter, Ayasuluk Tepesi ve St. Jean Kilisesi Kazı Başkanı Yrd. Doç Dr. Mustafa Koloncu,Efes Müze müdürü Cengiz Topal, Selçuk belediyesi kültür Bölümünde görevli Arkeolog Yusuf Yavaş, çok sayıda yerli yabancı Arkeolog ve araştırmacı katıldı.
Kolokyum, AIPMA işbirliğiyle Avusturya Bilimler Akademisi (ÖAW) Antik Dönem Kültür Tarihi Enstitüsü (ÖAI) tarafından ortaklaşa gerçekleşen Sempozyum 13 ve 17 Eylül tarihleri arasında devam edecek.
Düzenlenen Sempozyumda açılış konuşmasını yapan Efes Kazıları Başkanı Doç. Dr. Sabine Ladstatter burada bulunmaktan dolayı memnuniyeti dile getirerek düzenlenen sempozyumun katılımcılar açısından çok yararlı olacağını düşündüğünü ifade etti.
4 gün süresince çeşitli farklı mesleklerde konuşmacılarında sunacağı Sempozyumda bir konuşma yapan AIPMA dönem Başkanı Nobert Zimmermann, Sempozyumun gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere tek tek teşekkür ederek destek sağlayan başta Efes Kazıları Başkanı Doç. Dr. Sabine Ladstatter, Araştırma Enstitüsüne, Selçuk belediyesi kültür hizmetler bölümüne Özellikle Yusuf Yavaş’a kendilerine sponsor olanlara minnettar olduklarını belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Dersim’in Ağıtı
Next post Kiklad Tekneleri Canlandırma Projesi
Translate »