İTALYAN FRANCO FRANZ NİCOLİNİ’DEN MÜTHİŞ BİR PROJE

İtalyan alpinist Franco Franz Nicolini And Dağları silsilesinde bulunan ve yüksekliği 6500 metre üzerindeki 16 adet dağı 60 gün içerisinde tırmanmaya çalışacak. Dağlar arasındaki bütün transferlerde herhangi bir araçtan yararlanmayacak, ülkeler arasındaki geçişleri koşarak veya yürüyerek gerçekleştirecek. Tırmanışın Güney Amerika’nın en yüksek zirvesi Aconcagua (6962 m)’dan başlayacak ve Bolivya’da bulunan Nevado Sajama (6542 m)’da Nisan ayının 3. haftasında son bulması planlanıyor. Franco Franz Nicolini, projeye başladığından beri Aconcagua (6962 m), Tupungato (6570 m) ve Cima del Mercedario’ya (6701 m) tırmandı.

Franco Franz Nicolini ve Diego Giovannini 2008 yılında Alplerde 4000 m.üzerinde bulunan 82 tane zirveyi hiç ara vermeden ve durmaksızın 60 günde tırmanmışlardı. Dağlar arasında ulaşım için yine hiç bir araçtan faydanılmamış, sadece bisiklet veya kayak kullanılarak ulaşım gerçekleşmiştir. Projenin adı 60×82 olarak bilinmektedir.

Yine bu müthiş İtalyan Dolomitler’de bulunan 3000 m. üzeri 106 zirveyi ara vermeden ve durmaksızın 50 günde tırmanma başarısı göstermiştir. 

 

 

 

Dağcılık malzemelerini incelemek yada satın almak için tıklayınız.

www.dagcidukkani.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post TIRMANIŞ DÜNYASI İKİ ALPİNİST KAYBETTİ
Next post TÜRK DAĞCILARIN GİTMEDİĞİ SKİL BRUM
Translate »