Hasandağı Dağcılık Şenlikleri başlıyor

aksarayda-16-17-temmuz-2016-tarihlerinde-duzenlenecek-2-hasandagi-002

Aksaray’da 16-17 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek 2. Hasandağı Dağcılık Şenlikleri başlıyor.

Aksaray’da 16-17 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek 2. Hasandağı Dağcılık Şenlikleri başlıyor. Yurdun dört bir yanından çok sayıda dağcı ve doğa tutkununun şenlikler için Aksaray’a gelmesi bekleniyor.

Dağcılık şenlikleri hakkında bilgi veren Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, bu tür faaliyetlerin Aksaray’ın turizm ve tanıtımına olumlu yönde katkılar sağlayacağını söyledi. Doğan, önceki yıllarda Hasandağı’nda kısmi olarak gerçekleştirilen yatırımların tamamlanarak çok yönlü olarak Aksaray’a ve ülke turizmine kazandırılmaya çalışıldığını kaydetti. Bu çerçevede bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Hasandağı Dağcılık Şenlikleri’nin 16-17 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacağını ifade eden Doğan, tüm doğaseverleri ve vatandaşları Hasandağı Dağcılık Şenlikleri’ne davet etti.

aksarayda-16-17-temmuz-2016-tarihlerinde-duzenlenecek-2-hasandagi-003

Doğan, Hasandağı’nda çok yönlü turizm faaliyetlerinin planlandığını, 2000 metrede bulunan Hasandağı Turizm Merkezi alanında yamaç paraşütü pistinin bitirildiğini, ayrıca Hasandağı kış sporları turizm merkezinde telesiej, teleski, kayak pistleri ve günübirlik tesislerin yapımı ile ilgili proje çalışmalarının sürdürüldüğünü, yapılacak bu çalışmalarla Hasandağı’nın turizme kazandırılmasının amaçlandığını belirtti. Doğan, “Valiliğimiz koordinasyonunda gerçekleştirilen 2. Hasandağı Dağcılık Şenliklerine destek veren İl Özel İdaresi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, AFAD Müdürlüğü ve diğer kurumlarımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aksaray Dağcılık İl Temsilcisi İsmail Demirezen, muhtelif şehirlerden gelen dağcıların 2 yıldır yapılan organizasyondan memnun kaldıklarını, Aksaray’ı ve Hasandağını bu vesile ile daha yakından tanıma fırsatı yakaladıklarını belirtti. Hasandağı’nın çok yönlü turizm ve spor aktiviteleri için oldukça uygun olduğunu vurgulayan Demirezen, bu ve benzeri organizasyonlar ile ilin tanıtımının daha etkin yapılabileceğini sözlerine ekledi.

(istanbulhaber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Avrupa’nın en köklü yürüyüş rotalarından biri Türkiye ile birleşiyor!
Next post MİNİK DAĞCININ HEDEFİ AĞRI
Translate »