Emrah Özbay Uluslararası Buz ve Kaya Tırmanış Çalıştayı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) mezunu olan ve 2014 yılında geçirdiği bir kaza sonucu hayatını kaybeden Zirve Dağcılık Kulübü, Türk Dağcılık Milli Takım Sporcusu ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Antrenörü Emrah Özbay’ın anısına düzenlenen 7. Emrah Özbay Uluslararası Buz ve Kaya Tırmanış Çalıştayı Erzurum’da yapılan iki etaplı buz tırmanışı ile başladı.

DEÜ ev sahipliğinde, Serafin (Beyaz Melek) Şelalesi’nde düzenlenen etkinliğin açılışını yapan Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Milli sporcumuz Emrah Özbay’ın ismini; gönül verdiği spor ile özleştiren festivali mezun olduğu üniversitemizin himayesinde düzenlemekten gurur duyuyoruz” diye konuştu. Uluslararası etkinlik sayesinde hem dağcılık sporunun gelişimine hem de Türkiye’nin tanıtımına destek olmak istediklerini kaydeden Hotar, şöyle konuştu:

İzmir’de kaya tırmanışı

“Geçmiş yıllarda festival statüsünde olan etkinlik, bu yıl Erzurum ve İzmir’de düzenlenen uluslararası bir çalıştaya dönüştİkinci programı, 1-4 Şubat 2021 tarihleri arasında İzmir’de kaya tırmanışı olarak gerçekleştireceğiz. Biz, üniversite olarak, mensuplarımızın gayretlerine her zaman önem verir; onlarla iftihar ederiz. Bıraktıkları izleri korur; hatıralarına da sahip çıkarız.”

Daha sonra kafile yürüyüşüne katılan Hotar, 93 Harbi olarak bilinen Osmanlı-Rus Savaşında Aziziye Tabyası’nın savunmasında sergilediği kahramanlığıyla örnek olan Nene Hatun’un anıt mezarını ziyaret etti.

Kaynak: (milliyet.com.tr)

Dağcılık malzemelerini incelemek yada satın almak için tıklayınız.
www.dagcidukkani.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Ağrı Dağı yeniden tırmanışa açılıyor
Next post BOZDAĞ’DA 2 YÜRÜYÜŞÇÜ YARALI KURTARILDI
Translate »