Düşme Riski Olan Kayaları Dağcılar Temizledi

Belediye ekipleri tarafından önlem alınması dağcı ekibinin kayalarda çalışması Belediye ve halk tarafından röportajı Düşme riski olan kayaları dağcılar temizledi Artvin’in Borçka ilçesinde yol güzergahındaki yamaçlarda bulunan ve düşme riski taşıyan kaya parçaları, profesyonel dağcılar tarafından temizlendi.

dusme-riski-olan-kayalari-dagcilar-temizledi-8262984_x_300

Aksu Mahallesi Hastane Caddesi güzergahında, yamaçlardaki kayaların, yağışların da etkisiyle araç ve çevredeki evlerin üzerine düşebileceği, kazalara sebebiyet verebileceği ihtimali üzerine vatandaşlar, Borçka Belediyesine başvurdu.

Mahalle sakinlerinin talepleri üzerine belediye, söz konusu kayaların temizlenmesi için çalışma başlattı.

Belediye bünyesinde farklı birimlerde çalışan ve profesyonel dağcı olan Bülent Koyuncu ile Ferhat Kurtuluş, kayaların temizlenmesi için görevlendirildi.

Zabıta Müdürlüğü kontrolünde halatlar yardımıyla yamaçlara tırmanan Koyuncu ve Kurtuluş, yağışlar nedeniyle gevşemiş, çatlamış ve düşme tehlikesi bulunan kayaları temizledi.

Çalışma süresince yol ulaşıma kapatıldı.

Dağcılardan Bülent Koyuncu, tehlikeli gibi görünen çalışmanın, dağcı olduklarından dolayı kendileri için sıradan bir çalışma olduğunu belirterek, “Kaya parçalarının, olası bir kazaya yol açmaması için bizden çalışma yapmamız istendi. Biz de yamaçta tehlikeli olabilecek kayaları temizledik” dedi.

 

(haberler.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Üniversiteli Dağcıların Zirve Buluşması
Next post Dağcılar Vodafone Arena’da!
Translate »