DOĞASEVERLER LATMOS ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Latmos Doğa Şenliği Söke Belediyesi’nin katkılarıyla Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü ile Aydın Doğa Dostları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından düzenlendi.

Latmos Doğa Şenliği  Söke Belediyesi’nin katkılarıyla Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü ile  Aydın Doğa Dostları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından düzenlendi.

Bu yıl 5.’si gerçekleşen Latmos Doğa Şenliği bu yıl 650 doğaseveri ağırlarken, bunlardan 300’ü çadır kampında konakladı. Şenliğe  Söke ve  Aydın’ın dışında  Ankara,  Manisa,  İzmir,  Gemlik,  Muğla’dan doğa ve dağcılık kulüpleri katıldı.

Bisikletçiler, dağcılar, yürüyüşçüler  Söke’nin cennet köşelerinden biri olan  BafaGölü Kenarındaki Serçin Mahallesi Kışla Mevkiinde buluştu. Bu yıl 3.’sü yapılan Yılanbalığı şenliği ile hak ettiği değeri bularak adından söz ettirmeye başlayan Serçin Mahallesi doğaseverlerin de uğrak adreslerinden biri haline geldi.  Söke Belediyesi tarafından turizme kazandırmak için çaba sarf edilen Serçin ve çevresine bu yönde katkı  Söke ve  Aydın’ın doğa kulüplerinden de gelmeye başladı.

İki gün süren 5. Latmos Doğa Şenliğinin ilk gününde Serçin Kışla Mevkii kamp alanında adeta coşku yaşandı. Ayyıldız doğa sporları halk oyunları ekibinin gösterisi, Sökeli yönetmen Yavuz Pullukçu’nun çektiği ödüllü Latmos Belgeselin gösterimi, kamp ateşi ve müzikli eğlence katılımcılara keyifli bir akşam yaşattı.  Söke Belediye Başkanı  Süleyman Toyran şenliğin açılışına katılarak  Söke ve  Aydın başta olmak üzere  Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen doğaseverleri selamladı. Başkan Toyran; Şenliğin bölge tanıtımına katkısının olacağına inandığını belirtti, sporcuların, doğa dostlarının her zaman yanlarında ve destekçisi olduklarını ve olacaklarını söyledi. Doğa severlere akşam yemeğini Başkan Toyran elleriyle dağıttı. Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü Başkanı Adem  Gümüşsu dağcılar ve doğaseverler adına katkılarından dolayı  Söke Belediye Başkanı  Süleyman Toyran’a teşekkürlerini plaket takdim ederek sundu.

Şenliğin ikinci gününde çeşitli mesafelerde ve zorluklarda yürüyüşlerin gerçekleştirilmesinin ardından şenlik katılım belge töreni ile son buldu.

Şenliği düzenleyen kulüplerden Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü Başkanı Adem  Gümüşsu; “Şenliği düzenlerken  Söke Belediyemizden ciddi katkı aldık. Bizlere bu imkanı sağlayan  Söke Belediye Başkanımız Sayın  Süleyman Toyran ve bizleri mahallesinde misafir eden Serçin Mahalle Muhtarımız  Mustafa Çay’a çok teşekkür ediyorum. Bu yıl geniş bir katılım sağlandı. Doğaseverlerimizin Latmos ile  Bafa Gölü’nün gizemli güzelliğinde dolu dolu bir şenlik geçirdiklerine ve keyif aldıklarına inanıyorum” dedi.

 

(sondakika.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post DAĞCILARIN 19 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ
Next post LİKYA YOLUNDA ŞAŞIRTAN DOĞA OLAYI
Translate »