DAĞCILAR SANDRAS DAĞINDA TATİL YAPTI

Read Time:1 Minute, 15 Second

Ramazan bayramında tatil beldelerini dolduranların aksine dağcılar bayram tatilini Sandras dağında geçirdiler.

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesinin Özgür Aydoğan liderliğinde gerçekleştirdiği faaliyete Selçuk, Didim ve İzmir’li dağcılar katıldılar. İlk gün Köyceğiz Gölü yanında yükselen Ölemez Dağı zirvesine yürüyen dağcılar kamplarını Ağla Köyü (Yayla) üstlerinde bulunan 1750 metre yükseklikteki Gölcük olarakta bilinen Gökçeova Gölü kenarında kurdular. Kamp alanından zirveye ulaşım için 6 saat yürüyerek 1100 metre çıkış yapan ve toplamda 545 metre daha yükselen dağcılar tarihi patikaları geride bırakarak Sandras Dağının 2295 metre yükseklikteki Çiçekbaba Tepesine ulaşmayı başardılar. 

Gerçekleşen faaliyet hakkında bilgi veren Yürüyüş Lideri Özgür Aydoğan, alternatif bayram tatillerinin oldukça keyifli geçtiğini söyledi ve şunları ekledi; 

“Kendiside Köyceğiz’li olan ekip üyesi arkadaşımız Sinan İlhan ve herbiri ayrı yeteneklere sahip diğer ekip arkadaşlarımız ile keyifli bir faaliyet gerçekleştirdik. Köyceğiz Gölü, Ölemez Dağı, Sultaniye Kaplıcası, Ağla Köyü (Yayla) ve Gökçeova Gölü (Gölcük) gibi mutlaka görülmesi gereken birçok yeri ziyaret etme olanağı bulduk. Faaliyetimizin odağında Sandras Dağındaki Çiçekbaba Tepesi zirvesine çıkmak vardı. Rotamız üzerinde bulunan bitki türlerinin çeşitliliği ve zirveden aşağıya bakıştaki manzara gerçekten etkileyiciydi. Yörük ve Türkmenlerin Çiçek Baba ziyareti için izledikleri tarihi patikalarda yürümek bize ayrıca keyif verdi. tatil beldelerindeki keşmekeşin aksine sakin ve huzurlu bir tatil geçirmiş olduk. Buldukları gibi temiz bırakmak ve doğada yaşayan canlılara saygılı olmak şartı ile insanların dağa ve doğaya ilgisinin artmasını umut ediyor, herkesi Zirve Dağcılık ile tanışmaya davet ediyoruz.”

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post ZİRVE İÇİN DOĞADAN İZİN BEKLİYOR
Next post NANGA PARBAT’TAN ÜZÜCÜ HABER
Translate »