Dağcılar Latmos’ta Buluşacak

300416latmos_86842

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ve Bodrum Doğa Sporları Kulübü, “Latmos Milli Park Olsun” sloganıyla 7-8 Mayıs tarihleri arasında, çok sayıda dağcı ve doğaseverin katılımıyla 2. Latmos Dağcılık ve Doğa Şenliği’ni düzenleyecek.

Eşsiz doğası ve kültürel varlıklarıyla alternatif turizmin en gözde destinasyonu konumundaki Latmos, 7-8 Mayıs tarihlerinde 2. Latmos Dağcılık ve Doğa Şenliği’ne ev sahipliği yapacak. Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ve Bodrum Doğa Sporları Kulübü’nün işbirliğinde gerçekleştirilecek olan şenlikte zirve tırmanışları, doğa yürüyüşleri ve kamp etkinlikleri düzenlenecek.
Bafa Gölü’nde yaşanan kirlilik, kaya resimlerinin kötü hali ve bölgedeki maden ocaklarının tahribatıyla ilgili kamuoyu oluşturmak gibi bir amacı bulunan şenlik, “Latmos Milli Park Olsun” sloganıyla düzenlenecek. Tarih ve doğanın mükemmel birlikteliğini yansıtan eşsiz manzaraları barındıran Latmos’un biricikliğine vurgu yapan Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu, “Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MİDOSK) ve Bodrum Doğa Sporları Kulübü (BODOSK) olarak bölgemizde bulunan dağcılık kulüplerinin desteğiyle , tarih ve doğayı iç içe barındıran Karya ülkesi, Menteşe Beyliği’nin başkenti, ışıklar şehri, dağcılık ve doğa turizmi için eşsiz parkurlara sahip olan Milas’ı yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak, binlerce yıllık tarihi, insanı ve doğal güzellikleriyle bize miras bırakılan Latmos’un (Beşparmak Dağları) sorunlarını kendi penceremizden paylaşabilmek amacıyla geçtiğimiz yıl 1. Latmos Dağcılık ve Doğa Şenliği’ni düzenledik.” dedi.
18 KULÜP VE 413 DAĞCI KATILDI
1. Latmos Dağcılık ve Doğa Şenliği’ne yoğun ilgi yaşandığını belirten Fındıkçıoğlu, şenliğin bölge turizmine ciddi bir katma değer kazandırdığını ifade ederek, “Geçtiğimiz yıl şenliğimize yurt genelinden 18 kulüp ve 413 dağcı katıldı. Bu sayı doğaseverlerle birlikte toplamda 600’ü buldu. Büyük beğeni toplayan şenliğimizin 2.’sini 7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Şenliğin sloganı ise ‘Latmos Milli Park Olsun’ olacak. Tarih ve doğanın muhteşem uyumunu içinde barındıran Latmos’un gizemini, güzelliğini görmenizi istiyoruz. Bu sebeple MİDOSK ve BODOSK olarak sizleri ağırlamaktan onu duyacağız. Şenliğimize katılmak isteyenler; 0505 888 68 31 numaralı telefondan şenlik koordinatörü Baki Çetyinkaya’ya ya da 0533 225 48 73 numaradan bana ulaşabilir. Ayrıca 0530 402 47 29 numaralı telefondan BODOSK’a ulaşabilirler. Katılımcılar kamp ve kişisel malzemelerini yanlarında getirecektir. Kamp alanında akşam yemeği ve zirve dönüşü ikram verilecektir. Karşılama, ikram ve lojistik hizmetler MİDOSK ve BODOSK tarafından karşılanacak. Şenliğe katılmak için bizlere ulaşmanız gerekiyor.” diye konuştu.

 

(gunaydinmilas)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post İncil’de “Efes, Artemis Olayları ve Gökten Düşen Gizemli Taş”
Next post 16 YIL ÖNCE ÖLEN DAĞCILARIN CESETLERİ BULUNDU
Translate »