DAĞCILAR LATMOS ZİRVESİNDE

Sporcuların üç gün boyunca dağda kaldığı ve kamp yükü ile dağı trans şeklinde tırmanarak zorlu Latmos coğrafyasını geride bıraktıkları faaliyet zorluğu ile dikkat çekiyor.

Zirve tırmanışı öncesi kamp

Geleneksel hale gelen Latmos Zirve Trans Faaliyetinin sekizincisi Zirve Dağcılık üyesi sporcuların katılımı ile gerçekleşti. 1374 metre yükseklikte bulunan Latmos Dağı’nın Tekerlektepe zirvesine kamp yükü ile zorlu bir coğrafyayı aşarak ulaşan dağcılar, toplamda 3 gün dağda kalıp zorlu faaliyeti bafa gölü kenarına ulaşarak sonlandırdılar. Rotayı doğa severlere kazandıran Özgür Aydoğan, Söke’li dağcı İsmail Demirci’nin ve Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanı Doğucan Bayram’ın yürüyüş liderliği yaptığı faaliyete Selçuk, Söke, İzmir ve Tekirdağ’dan sporcular katılım sağladılar.

Latmos Dağı – Tekerlek Tepe

Vaneda ve Selçuk Belediyesi’nin destek verdiği faaliyet hakkında bilgi aldığımız Özgür Aydoğan faaliyetin zorluğuna dikkat çekerek rotayı yürümek isteyenleri dikkatli olmaları konusunda uyardı ve şu bilgileri paylaştı; “Latmos dağında gerçekleşen bu faaliyettin 3000 metre üzeri birçok dağa çıkıştan daha zor olmasının sebebi arazi yapısının zorluğu, yol almanın ve yol bulmanın oldukça zor olması, su durumunun çoğu zaman yetersiz olması, 3 gün yetecek erzak ve kamp yükünü katır vb. desteği olmadan taşımasının gerekmesi, kaza ve benzeri herhangi bir olumsuzlukta rota güzergahına motorlu araç ile ulaşımın olmamasıdır.

Latmos zirvesi – Tekerlektepe

Latmos Zirve Trans Faaliyetini gerçekleştirmek isteyenlerin bu gibi zorluklara göğüs gerebilecek tecrübeye sahip olmaları gerektiği gibi malzeme ve kondisyon yönündende eksiksiz olmaları önemlidir. Bu hususlara dikkat ederek Latmos Zirve Trans Faaliyetini tamamlayanların bu tırmanışı kolay kolay unutamayacakları kesin. Faaliyetten geriye arkadaşlık, ekip çalışması, disiplin ve azim dolu bir faaliyeti tamalamanın gururu ve keyfini kalıyor. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post SOLO ALPİNİST ABDAL MUSA ZİRVESİNDE
Next post DAĞCILARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Translate »