DAĞA OTOBÜS KALDIRACAKLAR

Read Time:59 Second

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Türkiye dağcılarının en çok ziyaret ettiği bölge olan Aladağlar’da şenlik düzenliyor.

Bu yıl 4. gerçekleşen “Geleneksel Aladağlar Şenliği” için Niğde’nin Çamardı İlçesindeki Çukurbağ Köyü üzerinden hareketle Emli Vadisine konuşlanacak olan dağcılar, muhtelif zirvelere tırmanış denemeleri yapacaklar. 22-23 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleşecek şenliğe Zirve Dağcılık Kulübünün tüm şubelerinden katılım gerçekleşecek. Türk ve yabancı dağcıların genelde bireysel olarak kısıtlı imkanlarla ulaşım sağladıkları dağa yoğun katılım nedeni ile otobüs kaldıracak olan Zirve Dağcılık Kulübünün şubelerinde son hazırlıklar bitmek üzere.

Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanı Özgür Aydoğan Geleneksel Aladağlar Şenliği için Ege bölgesinden muhtelif araçların dağa kadar sporcuları taşıyacağını söyledi ve şunları ekledi.:

“Zirve Dağcılık olarak dağcılığı sevdirmek ve yurttaşların bu sporu daha iyi olanaklarla yapmalarını sağlamak öncelikli hedefimiz. Bu kapsamda gerek ulaşım gerekse teknik malzeme konusunda sporcularımıza maddi ve manevi destek sağlıyoruz. Ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen diğer dağcılar gibi biz Egeli dağcılarında Aladağlar bölgesine ulaşımı oldukça meşakkatli oluyor. Araçtan araca kamp eşyaları ile aktarma yapmak ve ulaşıma ciddi bütçeler ayırmak yerine Selçuk, Söke, Kuşadası ve Turgutlu Şubeleri olarak ortak otobüs kaldırma kararı aldık. Adını “Aladağlar Otobüsü” koyduğumuz araç ile sporcularımızı kamp eşyalarıyla birlikte mümkün olan en iyi lokasyona ulaştırmayı hedefliyoruz.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post SAĞLIK DORUNLARI İLE DAĞA GİTMEK
Next post KELEBEK VADİSİNE İNERKEN ÖLDÜ
Translate »