DAĞ REHBERLİĞİ KURSU İLE İLGİLENENLERE MESAJ VAR

10620429_10152468724117314_183362404221608222_o
İsmet İnan

Sevgili Nejat Beyin ( Akıncı ) daha önce paylaştığı maillerden sonra Uluslararası Dağ Rehberleri Birliğinin Türkiyeden ve Balkan ülkerinden dağ rehberliği ile ilgilenenler için açacağı formasyon kursu hakkında bilgi almak için bu gün Romanyadayız.
Bu toplantı 25-28 Şubat arasında olacak ve biz sorularımıza cevap aldığımız gibi tur kayağı ve kaya tırmanış bazı arkadaşlarımız da buz tırmanışından da olmak üzere giriş testlerine tabi olacaklar.
Bu kursu bildiren mail beni olduğu gibi herkesi hazırlıksız yakaladı ve bazıları gelmek istese de işini zamanını ayarlayamadı ve bu toplantı için kafasında soru işaretleri kaldı. Gideceğimi duyanlardan bazı soruları bildirenler oldu. Nejat beye de baya soru soruldu sanırım.
Eğer biz burda iken sormak istediğiniz soruları bize iletirseniz toplantıyı yapan yetkililere bire bir sorar cevapları sizinle paylaşırız.
En çok sorulan soru sanırım bu sınav şansı ve kurs bir kez daha yapılacak mı ya da ne aralıklarla yapılacak olacak. bu benim sormak için hazırladığım listede var.
Başka sorunuz varsa ismetinan@gmail.com adresine yazarsanız bana daha hızlı iletmiş olursunuz.
Kabaca Nejat beyin paylaştığı bilgilerden bir alıntı yapmak istiyorum. İlk önemli şart bu kurslar İngilizce verileceği için iyi derecede İngilizce konuşuyor olmak şartı var. Sonra belli bir düzeyde dağcılık tecrübesi aranıyor.
Bu kursların bir maliyeti olacak ve bu ülkemiz şartlarında yüksek olabilir ama komite Türküye ve Balkan Ülkelerinin gelir düzeyinin yüksek olmadığını göz önüne almış durumda ve bu kurslar için devlet-kurum düzeyinde sponsor bulunmalı diyor kendileri.
Benim fikrime göre de eğer bu kurslara katılacak 4-5 kursiyer toplayabilirsek Avrupa Birliğinden fon alacak bir proje oluşturabiliriz. Çünkü kurşun amacı Avrupa Birliğinin Türkiye de bir çok konuda para ödediği # bir mesleği Avrupa standartlarına yükseltmek# için eğitimler- formasyon # konusuna uyuyor. Burdan yaklaşıp kaynak bulabiliriz.
şimdilik bu kadar.
Toplantı sonrası notlarımızı paylașmak üzere..
İsmet İnan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post AYASULUĞ YANGINI
Next post TANRIÇA ARTEMİS’İN UYANIŞI
Translate »