Börklüce Gençleri Selçuk’da

Read Time:1 Minute, 12 Second

23.08.2010 pazartesi akşamı birkaç değerli dostumla birlikte Özgür Eğitim Platformu kampını ziyarete gittik. Pamucak sahilindeki Segaş tesislerine vardığımızda Emek arkadaş karşıladı bizi. İlk önce kampı gezmek istediğimizi söyleyince bize kısa bir gezinti yaptırdı. Kampta birçok atölye ve bu atölyelerin yaptığı etkinlikler var. Kampın işlerini katılımcılar ortaklaşa çalışarak yapıyorlar. Nöbet, bulaşık, temizlik vb. işlerin ortaklaşa ve sırayla üstesinden geliniyor. Bedrettin’in ortak yaşama fikrine bir atıf olarak kamptaki herkes birbirine “ortak” diye hitap ediyor.
bork1g
Hani hep şikâyet ederiz ya “gençlik çok yoz ve boş” diyerek. İşte bu gençler hiçte öyle değiller. Hepsinin gözünde pırıl pırıl bir ışık parlıyor. Yaşamlarına direnç, inanç, adalet ve sevgi katarak yaşıyorlar. Bizim ziyaret ettiğimiz akşam bir film gösterimi birde müzik dinletisi vardı. Birkaç gün içinde kamp alanında çekilip kamp alanındakiler tarafından kurgulanmış bir kısa film izledik. Film üzerine konuşulduktan sonra Kaldırım Müzik Topluluğunun sıra dışı ve harika müziğini dinledik.
bork2g
Bir saat içerisinde Arap ezgileriyle Hatay’a, Dersim ezgileri ile Munzurlara, Kürt ezgileri ile Güneydoğumuza gitmiş gibi olduk. Birbirinden güzel Türkçe türkülerle Anadolu coğrafyasını baştanbaşa dolaştık. Zaman zaman coşkuyla söyledikleri devrimci marşlar ile kendimizi Şili ve Latin Amerika da hissettik. Çok geçmeden halay havaları başladı ve gençler halaya durdu. Birkaç saat içerisinde komün yaşamın güzelliklerini görme ve gözlemleme fırsatını bulduk. Avrupa Birliği fonları ve popüler isimler olmadan birlikte üreterek renk renk güzellikler yaratan bu gençleri tanımak çok güzeldi. Börklüce Mustafa diyarına Selçuk ilçemize hoş geldiniz Ortaklar…
Özgür Aydoğan
Selçuk – 24.08.2010
Fotoğraflar: Aykut Yıldızalp
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Selçuk İlçesinde Dağcılık ve Doğa Sporları
Next post BÜYÜK TÜRK KOMUTANI ŞAH İSMAİL
Translate »