ANTRENÖR KADEME YÜKSELTME

Türkiye Dağcılık Federasyonu yıllık faaliyet programında yer alan 1. Kademe Dağcılık Antrenörü kursu 9-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Niğde’de düzenlenecektir.

 

Bu kurs için başvuru ilanı daha sonra yapılacak olup  2017 yılı içerisinde  2., 3., 4. ve 5. kademe dağcılık antrenör kursları da Ekim-Aralık 2017 ayları arasında açılması planlanmaktadır.

Yabancı antrenörlerin de eğitici olarak katılacağı bu kurslara (2., 3., 4. ve 5. kademe) başvuracak olan kursiyer sayılarının belirlenmesi ve kurs programlarının yapılabilmesi amacıyla kursiyerlerden (2., 3., 4. ve 5. kademe) ön kayıt alınacaktır.

Ön kayıt için son başvuru tarihi 11 Ağustos 2017 Cuma Saat 17:00 olup, ön başvurusu olmayan adayların (2., 3., 4. ve 5. kademe) kesin kayıt işlemleri yapılmayacaktır.

Federasyonumuzun Dağcılık Antrenörlüğü Talimatı Md. 22 hükmü gereği  her bir kademe için aşağıda belirtilen şartları sağlayan adaylar, ön başvurularını yapabilirler. 

Md. 22 Dağcılık Antrenör Eğitimi kursları beş kademede yapılır.

a) I. Kademe Yardımcı Antrenör :Bu kademe için düzenlenen eğitim programını kapsar

b) II. Kademe Antrenör : 1.Kademe Dağcılık Antrenörlük belgesine sahip, son iki yıl antrenörlük yaptığını belgeleyen, Federasyon etkinliklerinde antrenör olarak görev alan ve son iki yıla ait tüm tırmanışlarla yönettiği kurslara ait raporları Federasyona gönderen antrenörlerin katılabileceği eğitim programını kapsar,

c) III. Kademe Antrenör : 2.kademe Dağcılık Antrenörlük belgesine sahip, son üç yıl antrenörlük yaptığını belgeleyen, Federasyon etkinliklerinde antrenör olarak görev alan ve son üç yıla ait tüm tırmanışlarla yönettiği kurslara ait raporları Federasyona gönderen antrenörlerin katılabileceği eğitim programını kapsar,

ç) IV. Kademe Antrenör: 3. kademe Dağcılık Antrenörlük belgesine sahip, son üç yıl antrenörlük yaptığını belgeleyen, üç yıllık süre içerisinde en az üç eğitim programına katılmış olan antrenörlerin katılabileceği eğitim programını kapsar,

d) V. Kademe Antrenör: 4. kademe Dağcılık Antrenörlük belgesine sahip, son üç yıl antrenörlük yaptığını belgeleyen, iki yıllık süre içerisinde sporla ilgili en az beş seminere katılmış olan antrenörlerin katılabileceği eğitim programını kapsar.

Ön başvuru kayıt işlemleri bittikten sonra herbir kademe kurs için yeterince başvuru olması durumunda kesin kayıt işlemleri için gerekli belgeler adaylardan daha sonra istenecektir. Gerekli belgelerin daha sonra ilan edilecek olan tarihe kadar federasyonumuza iletilmesi durumunda, şartları sağladığı tespit edilen aday sayısına göre kursun yapılıp yapılmayacağı belirlenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post TDF EKİBİ AKLİMATİZASYON ÇIKIŞI
Next post ALADAĞLAR’A DAĞCI AKINI
Translate »