6 Yaşında Demirkazık Zirvesi

Aladağlarda Zeynep Tantekin İnce, Recep İnce, Hikmet İçel ve Pelin İnce’den (05.08.2011  doğumlu) oluşan 4 kişilik ekip  31 Temmuz 2017 tarihinde Demirkazık (3756m) zirve tırmanışını başarı ile tamamladı. Pelin İnce Demirkazık zirvesine çıkan en küçük kişi olarak kayıtlara girdi. 

One thought on “6 Yaşında Demirkazık Zirvesi

 1. Tebrik değil, acıyorum !
  BDK nın REKLAMA MI İHTİYACI VAR ? İnsan ömrü sadece 80-sene. Yüz Milyonlarca yıldır orada duran ve bizden sonra da duracak olan Demirkazık zirvesinin rekora , Guiness ‘e girmeye ihtiyacı var mı ? BDK nın Medyada reklama veya Gazete haberi olmaya ihtiyacı var mı ?
  Ayrıca, BDK nın zaten Türkiye nin “Zor” sayılabilecek zirveleri arasında, dağcılığı ciddiye alan kişiler için saygın “Dağ” olarak, teknik tırmanış-iniş gerektiren şöhreti de var.

  Dağcılık ciddi riskler içeren, dağlara da saygı duyulması gerektiren bir spor dalı…Beraberindeki kişiler kendilerine ne kadar güveniyor olsalar bile, “Aşırı öz güven fazlalığı” nedeniyle dağlarda hayatını kaybedenlerin sadece istatistik olduğu dağcılıkta yaşanan kazalardaki oranını bilmiyor olmalılar !
  Yanlarındaki 6-yaşındaki çocuk ne kadar teknik bilgi, performans, koordinasyona sahip olabilir ki ?
  O kişiler, Dakikalar içinde değişebilen dağ-iklim koşulları nedeniyle oluşabilecek risklerin ne kadar farkındalar ki, 6-yaşında bir çocuğu bu faaliyete yanlarında götürüyorlar ? Dağlarda dersler nasıl alınıyor ?
  Sorumsuzluk örneği ! Çok yazık !
  Öğrenme özürlülük örneği !
  “Dağ” saygı ister. ” Reklam değil. “Kendini bil !” Der…Anlayana…

  Bunlar benim kişisel görüşlerim, paylaşmak istedim. Farklı düşünenler olabilir. Görüşlerim için yapacağınız Yorumlarınıza cevap vermeyi de düşünmüyorum. Taner Uysal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post 30 Ağustos Uluslararası Zafer Haftası Tırmanışı
Next post Gebekirse Gölü Sulak Alanı – Selçuk
Translate »