KARYA YOLU (MAZI-GÖKBEL-BOZALAN)

[metaslider id=2058]

05.03.2016 Cumartesi günü Zirve Dağcılık Bodrum Temsilciliği ile Karya Yolunun 16 km. uzunluğundaki Mazı-Gökbel-Bozalan parkurunu yürüdüm. Mehmet Gültekin rehberliğinde gerçekleşen yürüyüş pırıl pırıl bir havada, güzel bir ekip ile beraber gerçekleşti. Zaman zaman taş döşeli yollarda, genelde ise yeşil bitki örtüsü içine serili kahverengi halıyı andıran patikalarda yürüdük.

Yürüyüş sırasında şeritli engerek ile farenin bir süre önce son bulmuş mücadelelerine kısada olsa tanıklık ettik. Ekibin ilgisi fareyi yutmak üzere olan engereği huzursuz etti. Yemeğini yarım bırakmak zorunda kalan engerek geçici bir süre için taş duvarın çatlakları arasında kayboldu.

Bu küçük macera ve rotamız üzerinde gördüklerimiz yürüyüşümüze renk kattı. Karya yolununun çok keyifli bir bölümünü can dostum Mehmet Gültekin rehberliğinde yürümek ayrıca bir keyif oldu. Zirve Dağcılık Bodrum ekibine bu güzel doğa yürüyüşü için teşekkür ediyorum. Yürüyüşe ait fotoğrafları yukarıdaki albümde paylaşıyor, bitkilerin isimleri için yorumlarınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post MAGNESİA ANTİK KENTİ TEHLİKE ALTINDA!
Next post EFES’TEN SELÇUK’A KALAN MİRAS: SİVRİSİNEKLER 
Translate »