Yedi Bilgeler – Magnesia Antik Kenti Doğa Yürüyüşü

Read Time:1 Minute, 46 Second

fft2mm741790_Fotor_Collage_Fotor

YEDİ BİLGELER – MAGNESIA ANTİK KENTİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Tarih: 22 Kasım 2015

Faaliyet hakkında:

Güzel bir kahvaltı sonrası yürüyüş için hareket noktamız Yedi Bilgeler olacak. Toplamda 8 saat sürecek olan yürüyüşümüz 18 km. uzunluğunda, küçük iniş çıkışları saymazsak genelde düz bir rotada gerçekleşecek. Eski kervan yolları ve antik dönemde kullanılmış taş döşeli yolları izleyerek yol alacağız. Öğle yemeği için Naipli Köyü civarında mola vereceğiz, hikayesi olan bu ilginç köyden geriye kalanları gezdikten sonra yürüyüşümüzün bitiş noktası olan Magnesia Antik Kentine ulaşacağız.

Magnesia Antik Kenti hakkında:

http://www.magnesia.org

Yedi Bilgeler hakkında:

http://www.yedibilgeler.com

Rehber:

UIAA ve TDF üyesi olan Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün lisanslı sporcularının eşlik edeceği yürüyüşe rotanın keşfini yapan Özgür Aydoğan rehberlik edecek. Rehber gerekli hallerde faaliyetin rota ve kapsamı konusunda her türlü değişikliği yapabilir.

Katılım koşulları:

Aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak rehbere isim yazdıranlar etkinliğe katılabilirler. Ayrıca katılmak isteyenlerin bu duyuruyu eksiksiz okuması mecburidir.

Gerekli malzemeler:

Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk, tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz.

Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte orta boy bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricinde fener ya da kafa lambası, düdük, 1 litreye yakın su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Ulaşım:

Selçuk’a tüm ulaşım yollarıyla seyahat etmek mümkündür. Kara yolu ile İzmir-Aydın Otoyolu, Hava yolu ile Adnan Menderes Havalimanı, Demiryolu ile İzmir’den (Basmane) – Selçuk – Denizli yönüne giden tren seferleri kullanılabilir. Selçuk ilçesi, İzmir-Aydın kara ve demiryolu üzerinde kurulmuştur bu nedenle birçok şehirlerarası seyahat firması ile Selçuk ilçesine ulaşmak mümkündür.

Araç hareket yeri ve saati:

Saat 08.00’da Selçuk ilçesi otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Hareket saatinden önce gelirseniz dinlenmeye zamanınız olur.

İletişim:

Tel: +90 542 584 53 87

E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com

Facebook grup: https://www.facebook.com/groups/anadolucografyasi/

Twitter: https://twitter.com/ozguraydogan

Web site: http://anadolucografyasi.com/

 

[metaslider id=609]

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post İkinci Kutsal Bölge Latmos Dağı’nda Bulundu
Next post Latmos Zirve Trans (1374 M.)
Translate »