Taş Ocağına Tepki Çığ Gibi Büyüdü

Read Time:2 Minute, 2 Second

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesinin gerçekleştirdiği “Taş Ocağına Karşı Doğa Yürüyüşü” etkinliğine binin üzerinde yurttaş katıldı. 11 Ocak 2015 Pazar günü Zirve Dağcılık Selçuk Şubesinin Gökçealanhalkı ile birlikte organize ettiği “Taş Ocağına Karşı Doğa Yürüyüşü” etkinliğine katılım bekleneninde üzerinde gerçekleşti. Saat dokuz itibarı ile köy meydanına toplanmaya başlayan yurttaşlar slogan ve şiirler eşliğinde coşkulu bir kalabalıkla katılanları karşıladılar. Etkinliğe bisiklet guruplarının da yoğun destek verdiği gözlendi. Köy meydanında yapılan konuşmalar sonrası taş ocağı yapılacağı ilan edilen alana doğru yürüyüşe geçildi, buradasayıları bini aşan katılımcılara alanda oluşabilecekolası tahribat hakkında bilgi verildi. Zeytinliklere ve tarım alanlarına verilecek zarar uzmanlar tarafından ayrıntılı bir şekilde açıklandı. Daha sonra iki koldan yürüyüşe geçen doğaseverlere Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanı Zehra Taşdöven ve Şerif Görür rehberlik etti. Kolay rotada yürüyen dağcılar yaklaşık 15 km. süren rotayı keyifle tamamlarken zor rotada yürüyen ekip gümüş dağına zirve yapmayı başardı. Daha sonra köy merkezine dönen yürüyüş guruplarına Gökçealanköylüsü lokma ikramında bulundu. Faaliyetin bitiminde etkinliğin organizasyonunu başarı ile üstlenenSelçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili ve Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi Onursal Başkanı Özgür Aydoğanile hatıra fotoğrafı çekilen doğaseverler evlerine dönmek üzere köyden ayrıldılar.

Katılarak destek veren kurum ve kuruluşlar
Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi,Gökçealan Mahallesi Muhtarlığı, Zirve Dağcılık Genel Merkezi (İzmir), Didim Dağcılık ve Doğa Sporları Gurubu, Zirve Dağcılık Kuşadası Şubesi,Güzelçamlı Dağcılık ve Doğa Sporları Gurubu, Zirve Dağcılık Söke Şubesi, Zirve Dağcılık Aydın Şubesi, Zirve Dağcılık Turgutlu Şubesi, Sürekli Eğitimi ve Kişisel Gelişimi Destekleme Derneği (SEGEM-DER), Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası (SESO),Selçuk Ziraat Odası, Selçuk Çiftçi Malları Koruma, Gökçealan Kalkınma Kooperatifi, Kirazlı Ekolojik Yaşam Derneği, Kuşadası Kent Konseyi Kadın Meclisi, Ada Dağcılık ve Doğa Sporları Gurubu, Çamlık Genç Girişimciler Kültür Derneği, Zirve Selçuk Bisiklet Takımı, Selçuk Bisiklet Topluluğu, TGB Selçuk Temsilciliği,Eğitim-Sen Selçuk Temsilciliği, Atatürkçü Düşünce Derneği Selçuk Şubesi, Kuşadası Altın Güvercin Gençlik ve Spor Kulübü, Türk Eğitim-Sen Selçuk Temsilciliği.
Katılarak destek veren isimler
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, GökçealanMuhtarı Kaşif İz, CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan Ünsal, MHP Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür,İşçi Partisi Selçuk İlçe Başkanı Seyfi Talyak, Selçuk Öğretmen Evi Müdürü ve Kant Konseyi Başkanı İrfan Yıldız,Çevre ve Ekoloji Hareketi Üyesi Avukat Cem Altıparmak, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Helin İnay Kınay, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Ferdan Çiftçi, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Genel Başkanı Orhan Kozan, Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Özgür Aydoğan, Selçuk Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı, Selçuk Çiftçi Mallarını Koruma Başkanı Hasan Turan.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Taş Ocağına Karşı Doğa Yürüyüşü
Next post Genç Dağcı Projesi Basına Tanıtıldı
Translate »