Saklıkent Kamplı Keşif Yürüyüşü

Read Time:1 Minute, 59 Second

12186669_10153373957458

SAKLIKENT KAMPLI KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ

Tarih: 26-27 Aralık 2015

Faaliyet hakkında: 2015 yılının son faaliyetini kanyonu ile dünyaca ün salmış turistlik bir yer olan Saklıkent bölgesinde gerçekleştireceğiz. Saklıkent çevresine gözden kaçıp uzun süre fark edilememiş olan eski yürüyüş yolları şubemizin yakından tanıdığı üyelerimizden biri olan Selim Korkmaz ve Ali Yücel tarafından keşfedildi. Bizlerden önce rota ve güzergah çalışması için birkaç yürüyüş yapan arkadaşlarımıza bu faaliyette bizde misafir olacağız. Donanımı yeterli keşif ve macerayı seven arkadaşlarımız bizimle iletişime geçebilir ve bu rotanın keşfedilme hikayesine adım adım ortak olabilirler.

Rota hakkında: Buluşma yerimiz olan Saklıkent’de çadırlarımızı kurup yürüyüşlerimizi küçük sırt çantamız ile gerçekleştireceğiz. Kamp yükü taşımadan gerçekleşecek yürüyüşler eski patikalar ve tarihi yollarda gerçekleşecek. Su sarnıçları, tarihi kalıntılar ve kanyon görüntüleri eşliğinde yol alacağız.

Yürüyüş mesafesi: Yaklaşık Rotalarımızdan bir tanesi 16 diğeri ise 22 km. civarında. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Hava Durumu: http://www.accuweather.com/tr/tr/fethiye/319475/december-weather/319475

Uyarılar: Rehber gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.

Gerekli malzemeler: Çadır, mat, kamp mutfağı malzemeleri. Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Buluşma yeri ve zamanı: Buluşma yerimiz Saklıkent’de “Gorge Clup” olacak. Bulunduğunuz şehirden Fethiye’ye gelip oradan da Saklıkent’e ulaşım sağlamalısınız. Kendi aracınız dışında otobüs ile geldiyseniz Fethiye otogardan Saklıkent’e minibüs seferi mevcut. Kamp alanına Cuma akşamından gelmeniz daha sağlıklı olacaktır fakat sabah gelmek zorundaysanız aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak rehbere bilgi vermeniz yeterli.

Başvuru ve iletişim:

Rehber: Selim Korkmaz

Telefon: 0543 831 03 63

E-posta: by_ _selim@hotmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/

Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/

Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi

Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk

Web site: http://www.zirvedagcilik.net/

Mailgrup: zirvedak@yahoogroups.com (Üye olmak için zirvedak-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mail atmak yeterlidir)

1618 sayılı yasa kapsamına giren etkinliklerimiz A-6019 noluTursab belgeli, A grubu Tursab Acentesi güvencesi ile yapılmaktadır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Frig Kültür Yolu Dağcılara Tanıtıldı
Next post Malik Kaya Fotoğrafları
Translate »