SAGALASSOS AKDAĞ KAMPLI YÜRÜYÜŞ FAALİYETİ

Read Time:1 Minute, 54 Second
sagak
SAGALASSOS AKDAĞ KAMPLI YÜRÜYÜŞ FAALİYETİ
 
Tarih: 08-09 EKİM 2016
 
Faaliyet hakkında: Dağcılık, kampçılık ve arkeoloji yürüyüşünü bir arada sunan güzel bir faaliyet bizi bekliyor. İlk olarak yolumuz üzerinde bulunan ve son günlerde oldukça gündemde olan Kibyra Antik Kentini ziyaret edeceğiz. Daha sonra ikinci durağımız olan Sagalassos Antik Kentine ulaşacağız. 1500 metre yükseklikte bulunan ve Anadolunun en yüksek rakımlı antik kentlerinden biri olan Sagalassos Kenti en sağlam yapılara da sahipdir. Bu etkileyici antik şehri gezdikten sonra kamp alanımıza gidip dinleneceğiz. Sabah erken saatte kampımızı toplayıp fazla eşyalarımızı aracımıza yükleyecek ve Pisidyanın antik rotalarından birini yürüyeceğiz. Sagalassos’dan başlayarak Akdağ üzerinden Gölcük yönüne devam eden 11 km. uzunluğundaki rotayı yaklaşık 6 saatte yürüyeceğiz. Varış noktamız olan Gölcükte dinlenip daha sonra burdur Müzesine uğrayacak ve dönüş için yola çıkacağız.
 
Yürüyüş mesafesi: Yaklaşık 11 km civarındaki rotayı molalar dahil 6 saatte geride bırakmayı planlıyoruz. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.Yaklaşık olarak 1550 metre yükseklikten 1800 metre yüksekliğe çıkarak 1400 metre yüksekliğe sahip gölcük gölüne ulaşacağız.
 
Hava Durumu:
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/14-gun/ağlasun_türkiye_325171
 
Uyarılar: Müze kart almayı unutmayınız. Rehber gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.
 
Gerekli malzemeler: Katılımcıların çadır, uyku tulumu, mat vb. kamp malzemelerine sahip olmaları gerekmektedir. Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 
Buluşma yeri ve zamanı:
Cumartesi sabahı saat 06.00’da Selçuk otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Hareket saatinden önce gelinmesi zamanında hareket için önemlidir.
 
Başvuru ve iletişim:
Başkan: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.net/
 
1618 sayılı yasa kapsamına giren etkinliklerimiz A-6019 noluTursab belgeli, A grubu Tursab Acentesi güvencesi ile yapılmaktadır.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post AZERBAYCAN ŞAHDAĞI ZİRVE ÇIKIŞI (4246 M)
Next post Yürüyüşe yeni başlayacaklar için uzman gezginlerden tavsiyeler
Translate »