LÜBBEY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

1475782_1001314646601860_3914221299119206555_n

LÜBBEY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Tarih: 24 Ocak 2016

Faaliyet hakkında: Tarihi köylerden geçip yakın tarihin etkileyici mekanlarına misafir olacağız. İnişli çıkışlı yollar yürürken dereler aşıp zirvelerden derin vadileri seyredeceğiz. İlk olarak yol üzerinde bir köy kahvesinde kahvaltı molası vereceğiz. Daha sonra ilk durağımız olan Lübbey köyünü ziyaret edeceğiz.
Daha sonra köyden hareketle doğa yürüyüşümüze başlayarak ilk önce bir iniş sonra oldukça eski bir patikadan çıkış yapıp bugün Eski Çobanlar Köyü olarak anılan terk edilmiş köye ulaşacağız. Burada hava müsait olursa uzunca bir yemek molası verip köy çeşmesinin yanı başında ateş yakacağız. Yemekten sonra rotamıza devam edip doğa yürüyüşünü Yeni Çobanlar Köyünde sonlandıracağız.

Lübbey hakkında: Köy hakkında bilgi için aşağıdaki linkleri tıklayınız.
http://www.anadolucografyasi.com/videolar/lubbeyi-bekleyenler.html
http://dergi.aljazeera.com.tr/2014/05/01/orada-bir-koy-var-uzakta/
http://www.cekulvakfi.org.tr/haber/lubbey-terkedilmis-kartal-yuvasi
http://www.yeniasir.com.tr/sarmasik/2014/11/09/efelerin-kartal-yuvasi-lubbey-koyu

Yürüyüş mesafesi: Yaklaşık 8 uzunluğundaki rotamız patika ve tarihi yolları kapsıyor. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Hava Durumu: https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/38.312N27.928E482?day=7

Uyarılar: Rehber gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Buluşma yeri ve zamanı:
Saat 08.00’da Otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Hareket saatinden önce gelirseniz dinlenmeye zamanınız olur.

Başvuru ve iletişim:
Katılım için: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.net/
Mailgrup: zirvedak@yahoogroups.com (Üye olmak için zirvedak-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mail atmak yeterlidir)

1618 sayılı yasa kapsamına giren etkinliklerimiz A-6019 noluTursab belgeli, A grubu Tursab Acentesi güvencesi ile yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post DAĞ REHBERLİĞİ BAŞVURU ŞARTLARI VE FORMLARI
Next post TARİHİN İLK BANKASI BAKIN NEREDE?
Translate »