Latmos Zirve Trans (1374 M.)

Read Time:1 Minute, 52 Second

11836639_10153523834173482_4709218340642606390_n

LATMOS ZİRVE TRANS (1374 M.)

Tarih: 14 Kasım – 15 Kasım 2015 (Cumartesi – Pazar)

Katılım koşulları: Katılmak için aşağıdaki duyuruyu eksiksiz okumanız ve rehbere isim yazdırmanız mecburidir.

Faaliyet hakkında: 13 Kasım 2015 Cuma akşamı saat 17.00’de Selçuk’tan hareket edecek olan aracımız saat 18.00’de Söke’de olacak. Diğer arkadaşlarımızla buluşup alışveriş yaptıktan sonra araçlarımızla Bağarcık – Asarkale’ye ulaşacağız. Yol üzerinde inip birkaç km. yürüdükten sonra kampımızı kuracağımız alana varacağız. Ay tanrıçası Selene’nin ışığında keyifli bir kamp yapacağımız alanda su da mevcut. 14 Kasım Cumartesi sabahı kahvaltı sonrası kampımızı toplayarak sırt hattını izleyerek 8 km. civarında yürüyerek Latmos Dağının 1374 metre yükseklikteki Tekerlek Kaya zirvesine çıkmayı deneyeceğiz. Tekerlek kaya altında korunaklı bir yerde yemek molası verip dinleneceğiz. Baca inişi sonrası yaklaşık 4 km. aşağı doğru yürüyerek Arap Avlusu olarak da bilinen Stalos Manastırına ulaşacağız. Kampımızı manastır civarında kurup zaman kalırsa freskleri gezeceğiz. Yemek yiyerek geceyi Manastır civarında geçireceğiz. 15 Kasım Pazar sabahı erken saatte kalkıp 10 km. sürecek olan kral yolu olarak da bilinen döşeli yolu izleyerek Herakleia Antik Kentinin bulunduğu Kapıkırı köyüne ulaşacağız. Burada Bafa gölü manzarası eşliğinde güzel bir yemek ile kendimizi ödüllendirecek ve faaliyeti sonlandıracağız.

Hava durumu: Güncellenen hava durumunu aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.
http://www.mountain-forecast.com/peaks/Latmus/forecasts/1353

Uyarılar: Rehber gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.

Hareket yeri ve saati: Aracımız 13 Kasım Cuma akşamı saat 17.00’de otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edecek. Katılacakların hareket saatinden en az 15 dakika önce gelmeleri mecburidir.

Selçuk dışından katılacaklar: Selçuk’a tüm ulaşım yollarıyla seyahat etmek mümkündür. Kara yolu ile İzmir-Aydın Otoyolu, Hava yolu ile Adnan Menderes Havalimanı, Demiryolu ile İzmir’den (Basmane) – Selçuk – Denizli yönüne giden tren seferleri kullanılabilir. Selçuk ilçesi, İzmir-Aydın kara ve demiryolu üzerinde kurulmuştur bu nedenle birçok şehirlerarası seyahat firması ile Selçuk ilçesine ulaşmak mümkündür. Bizimle iletişime geçerseniz rehber ve yöneticilerimiz size yardımcı olacaklardır.

Başvuru ve iletişim:
Rehber: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.net/
Mailgrup: zirvedak@yahoogroups.com (Üye olmak için zirvedak-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mail atmak yeterlidir)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Yedi Bilgeler – Magnesia Antik Kenti Doğa Yürüyüşü
Next post Tunç Fındık K2 Tırmanışı
Translate »