KOSOVA PRIZREN KOCA BALKAN DAĞCILIK ŞENLİĞİ

Collage_Fotor_Fotor

Kosova Koca Balkan Dağcılık Şenliği

Tarih: 09-12 Eylül 2016

Faaliyet hakkında: Bu etkinlik için Schengen vizesi gerekmemektedir. Geçerli bir pasaportunuzun olması yeterlidir. Shoqata Bjeshketare Haxhi Bedridin Isaja Dağcılık Kulübünün, Balkanlar bölgesindeki dağcıların katılımı ile her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiği şenlikte Türkiye Cumhuriyeti olmazsa olmazdı dedik ve koları sıvadık. Ülkemizde faaliyet gösteren bütün dağcılık kulüplerine ve bireysel katılımcılara açık bir etkinlik organize ettik. Uçaktan indikten sonra bizi taşıyacak aracın ücreti ve şenlik kapsamında bize yapılacak kahvaltı, yemek vb. ikramları kısa süre içinde sizlerle paylaşacağız.

 

Program:

9 Eylül Cuma günü saat 11:05’de İzmir Hava alanından, 14:25’de İstanbul Sabiha Gökçen havalanından, 11.50’de Ankara Esenboğa havalanlarından hareket eden uçaklarla yurdu terkedeceğiz. Muhtemeldir ki İstanbul’da hepimiz aynı uçağa toplanıp 15.10’da Priştine’ye ineceğiz. Havaalanından bizi alan araç yaklaşık 17.00 gibi bizi Prizren’e ulaştıracak. Şehri gezip yemek yedikten sonra kampımızı kurup dinleneceğiz.

10 Eylül Cumartesi günü sabah erkenden aracımızla yola çıkıp Makedonya’nın Üsküp şehrine gideceğiz. Öğlen saatlerine kadar şehri gezip yemek yedikten sonra Prizren’e geri döneceğiz. Daha sonra diğer dağcılar ile bir araya gelip şenlik açılış seremonisine katılacağız. Akşam kampımızı Balkanlardan gelen diğer dağcılarla birlikte kuracağız.

11 Eylül Pazar sabahı kahvaltı sonrası iki ayrı zirveye doğru tırmanış başlayacak. Zirve dönüşü akşam yemeği yedikten sonra kampımızda dinleneceğiz.

12 Eylül Pazartesi sabah kahvaltısını erkenden yapıp Priştine havaalanına geçeceğiz. Ankara, İzmir ve İstanbul yolcuları olarak 11:05’de hep beraber aynı uçakla yola çıkacağız.

 

Görülebilecek yerler hakkında: Gideceğimiz bölge ile ilgili linkleri aşağıda paylaştık.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Üsküp

http://tr.wikipedia.org/wiki/Prizren

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kosova

 

Hava durumu: Güncel hava durumunu aşağıdaki linki tıklayarak takip edebilirsiniz.

http://www.accuweather.com/tr/xk/prizren/300299/september-weather/300299?monyr=9%2F1%2F2012

 

Uyarılar: Rehber gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.

 

Başvuru ve iletişim için:

Rehber: Özgür Aydoğan

Tel: 0542 584 53 87

E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com

https://www.facebook.com/groups/anadolucografyasi/

Web site: http://www.anadolucografyasi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Turizmde krizden çıkış bu yollarda!
Next post Manaslu ve Lhotse Diamond Jübile Daveti‏
Translate »