İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KARIA YOLU 1-2 ETAP YÜRÜYÜŞÜ

KARIA YOLU 1. ve 2. ETAPLARI

Tarih: 4- 5 Şubat 2017 Cumartesi-Pazar

Saat: 07:00

Katılım koşulları: Katılmak için aşağıdaki duyuruyu eksiksiz okumanız mecburidir. Üye veya misafir herkes bu etkinliğe katılabilir.

Faaliyet Hakkında: Merhaba zirveci dostlarımız, Selçuk Şube olarak Karia Yolunu yüyümeye başlıyoruz. Özgür Aydoğan rehberliğinde; Hafta sonunu kapsayacak olan faaliyetimiz içinde Karia Yolu’nun ilk 2 etabını yürümeyi planlıyoruz.
İlk günkü etabımız; Karpuzlu/Alinda Antik kentten başlayarak; Tekeler, Yahşiler, Kullar, Yörük Geçidi ve Bağarcık noktasında bitecektir. Kamp yerimiz Bağarcık olacaktır. Ertesi gün ikinci etap için yürüyüşe buradan başlayacağız; Arap Avlusu, Stylos Manastırı, Kovan Yayla’dan devam ederek Kapıkırı (Herakleia)/Bafa Gölü) ‘nda son bulacaktır.
Karia Yolu hakkında; http://www.kariayolu.com/index.php/bolumler/ic-karia#iç-karia

Rota mesafesi: 1. etap toplam 26 km. 2. etap ise 22 km’dir. Her faaliyette olduğu gibi uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Hava durumu: Güncellenen hava durumunu aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.
http://www.mountain-forecast.com/peaks/Latmus/forecasts/1353

Uyarılar: Rehber gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.

Gerekli malzemeler: Katılımcıların çadır, uyku tulumu, mat vb. kamp malzemelerine sahip olmaları gerekmektedir. Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hareket yeri ve saati: Saat 07.00’da otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Katılacakların hareket saatinden en az 15 dakika önce gelinmesi mecburidir.

Başvuru ve iletişim
Başkan: Zehra Taşdöven
Telefon: 0536 491 24 21
E-posta: selcukzirve@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.net/

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Translate »