İKARiA VE SAMOS ADALARINA GİDİYORUZ

Read Time:2 Minute, 29 Second
ik
Arkadaşlar feribot seferleri ile ilgili güzel bir gelişme oldu, bu nadenle bizde etkinliğimize bir gece de Samos konaklaması ekledik. Bu ekleme sayesinde fazladan Samos’u da görüp Ikaria Adasına iyice yaklaşmış olacağız. Diğer ihtimalde Cuma akşam saatlerine varıp günümüzü öldürmek yerine sabah saatlerinde adaya varmış olacağız. Üstelik Cuma sabahı çok erken saatte Kuşadasına gelemeyenlerin sıkıntısıda son bulmuş olacak. Normal seferlerle gideceğimiz için sayı baskısıda kalktı. Otellerde yer olduğu sürece etkinliğimize ön kayıt yapan 35 kişinin dışında yeni katılımcıda kabul edeceğiz. 
18
Etkinliğin maliyetini 160 € olarak tahmin ediyorduk. Bir gece konaklama eklediğimiz halde 180 € gibi bir maliyet ile hedefimizi tutturduk. Normal feribot yerine her iki adaya ulaşımda da süratli feribotlar tutarak bizim için çok değerli olan zamanı iyi kullanmış olacağız. Ayrıca 3 gece yapacağımız konaklamaların sabahı kahvaltı da alacağız. Bize feribot ve acente hizmeti veren Barel Travel’dan biletlerini aldığımız yolcular asıl katılımcı listesine eklenecekler.
fft22_mf4051174
Konfor ve hizmet beklentisi olanlar bu turu tercih etmesin. Çok gezip yorulup adanın altını üstüne getirmek isteyenlere göre bir tur olacak. Konaklama sırasında iki kişilik odalarda kalınacak. Etkinlik tarihini kapsayan Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaportlular etkinliğe katılabilir. Pasaportunda KKTC mührü olanların Yunanistan’a girişi maalesef mümkün olamıyor.
Ikarians7
23-26 Haziran 2016 tarihlerinde 3 gece 4 gün sürecek etkinliğimizin programı:
 
Esas hedefimiz olan İkaria adasına gitmeden önce 23 Haziran Perşembe akşamı saat 18.00’da Kuşadası ilçesinden hareket edip Samos Adasına gideceğiz. Adanın en çok ziyaretçi toplayan yerlerinden biri olan Phytgorian kasabasına saat 19.00 civarı ulaşacağız. Aynı zamanda ünlü matematikçi ve filozof Pisagor’un (Pythagoras) Köyü olan Pythagoras mutlaka görülmesi gereken bir yer. Deniz kıyısında harika restoranları, hareketli ve capcanlı sokaklarda yürümek çok eğlenceli. Üstelik bu şirin kasabada alışveriş için de çok güzel dükkanlar var. Güzel bir akşam yemeği sonrası geceyi geçireceğimiz otele yerleşip güzelce dinleneceğiz.
41-41050019
24 Haziran Cuma sabahı Phytgorian kasabasından kalkan Yunan feribotu ile hareket edip saat 10.00 sularında İkaria Adasına ulaşacağız.
 
2008 yılında National Geographic Cemiyeti tarafından yapılan araştırma neticesinde dünya üzerinde en uzun süreli yaşayan insanların, Yunanistan‘ın İkaria Adası’nda bulunan yerliler olarak belirlenmesi, şarap tanrısı Dionysos’un doğum yerinin Ikaria olması, Yunanistan’da 40’lı yıllarda komünistlerin sürüldüğü, Yunan Komünist Partisi’nin hâlâ en yüksek oy aldığı adanın İkaria olması, eşsiz plajları ve berrak sulara sahip adanın İkaria olması, zengin mutfağı ve lezzetli deniz mahsulleri ile tanınan adanın ikaria olması bizi bu eşsiz adayı görmek için ikna etti. İkaria Adası Yunan mitolojisinden hatırlayacağınız üzere Kral Minosun zindana hapsettiği Ikarus’un zindandan kaçmak için balmumu kanatlar yapması ve babasının uyarılarını dikkate almayıp güneşe çok yakın uçması sonucu kanatlarının eriyip Ege Denizine çakılması sonucu oluştuğu söylenen bir kara parçası.
ikaria-festival
 İkaria Adasındaki programımız kısaca şöyle olacak:
 
24 Haziran Cuma sabahı İkaria adasına varış. İlk gün deniz ve dinlenme.
25 Haziran Cumartesi günü otobüs veya kiralık araç ile ada turu.
26 Haziran Pazar alışveriş ve müze vb. gezinti için serbest zaman. Akşam saat 17.00 sularında adadan ayrılış.
mag-28Ikaria-t_CA2-popup
Başvuru ve iletişim için:
Organizasyon: Özgür Aydoğan
Tel: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
https://www.facebook.com/groups/anadolucografyasi/
Web site: http://www.anadolucografyasi.com/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post POLLİO BİSİKLET YOLU
Next post TDF’DEN İPTAL AÇIKLAMASI
Translate »