Gizemli Karya Medeniyete Yolculuk Başlıyor

karyayolGizemli Karya Medeniyete Yolculuk Başlıyor

Karya binlerce yıllık suskunluğunu bozuyor, doğanın ve tarihin derinliklerine yolculuk başlıyor…

Karya Yolu Projesi, 22 Şubat 2011 tarihinde Efes – İskender kapısından başlayacak olan ilk etap yürüyüşüyle resmen hayata geçiyor. Yürüyüş, tamamen keşif – rota belirleme niteliğinde olacak. Anadolu Coğrafyası ekibi günlük ortalama 40 km. yürüyerek ilk etapta toplam 100-120 km. mesafe katetmeyi hedefliyor. Konaklama ise doğada kamplı ve çadırlı şekilde yapılacak.

İlk etap yürüyüşüyle, Karya coğrafyasının Büyük Menderes Havzası ve çevresindeki doğal – tarihi güzellikler keşfedilmiş olunacak. Güzergah üzerindeki gizli kalmış, fazla bilinmeyen tarihi yapıların da keşfedilecek olması yürüyüşün heyecan dozunu arttırmakla birlikte; Karya coğrafyasının zengin ve sürprizlerle dolu kültürel mirasını da bir kez daha gözler önüne serecek.

Söz konusu yürüyüş, Karya Yolu Projesi’nin ilk aktif adımı olduğundan gerek keşif ekibi, gerekse projeyi takip edenler açısından heyecan verici ve sevindirici nitelikte. Karya’nın zenginlikleri geniş bir yelpazeye sahip olduğundan bu ilk etap yürüyüşün ardından daha pek çok keşif yürüyüşü gerçekleştirmeye devam edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Gerçek Bir Kent Simgesi; İzmir Saat Kulesi
Next post KÖYLER, UZAK YALNIZLIKLAR VE GERGER
Translate »