Cihanoğlu Kulesi – Cincin Köyü – Tekke Asar Kalesi Doğa Yürüyüşü & Kültür Turu

Read Time:2 Minute, 6 Second
393740_10150428265863482_2041109412_n_Fotor_Collage_Fotor
DOĞA YÜRÜYÜŞÜ & KÜLTÜR TURU
 
Tarih: 20 Aralık 2015
 
Faaliyet hakkında:
Bu etkinliğimizde yakın çevremizde bulunmasına rağmen fazla bilmediğimiz son derece etkileyici olan tarihi ve doğal güzelliklere misafir olacağız. Rehberliğimizi Şube Başkanımız Zehra Taşdöven yapacak. Kahvaltı için molayı yolda vereceğiz. Etkinlik süresince uğradığımız yerlerde kısa gezintiler ve toplam 3 km. birde kale yürüyüşü olacak. Kısa ve basit yürüyüşler olacağı için faaliyet yeni başlayanlar için son derece uygun. İlk durağımız Koçarlı’da bulunan ve Barok tarzı yapısı ile dikkat çeken Cihanoğlu Kulesi olacak. İkinci durağımız ise Kalesi, Camisi ve ismi ile dikkat çeken Cincin Köyü olacak. Bu köyü gezerken şaşırtıcı yapıları inceleme ve yakın tarihe misafir olma olanağı bulacağız. Üçüncü durağımız olan Tekke Asar Kalesi bölgesine ise çamağaçları ve dereler arasından ilerleyen kısa bir doğa yürüyüşü sonrası ulaşacağız.
 
Yol ücreti: 20 TL
 
Rehber:
Rehber gerekli hallerde faaliyetin rota ve kapsamı konusunda her türlü değişikliği yapabilir.
 
Katılım koşulları:
Aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak rehbere isim yazdıran üyelerimiz etkinliğe katılabilirler. Ayrıca katılmak isteyenlerin bu duyuruyu eksiksiz okuması mecburidir.
 
Gerekli malzemeler:
Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk, tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz.
Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte orta boy bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricinde fener ya da kafa lambası, düdük, 1 litreye yakın su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 
Ulaşım:
İzmir ve çevre ilçelerden gelmek isteyenler Cumartesi gününden gelip konaklama yapabilir yada pazar sabahı otogarda olacak şekilde faaliyetimize katılabilirler. Selçuk’a tüm ulaşım yollarıyla seyahat etmek mümkündür. Kara yolu ile İzmir-Aydın Otoyolu, Hava yolu ile Adnan Menderes Havalimanı, Demiryolu ile İzmir’den (Basmane) – Selçuk – Denizli yönüne giden tren seferleri kullanılabilir. Selçuk ilçesi, İzmir-Aydın kara ve demiryolu üzerinde kurulmuştur bu nedenle birçok şehirlerarası seyahat firması ile Selçuk ilçesine ulaşmak mümkündür.
 
Araç hareket yeri ve saati:
Saat 08.00’da Selçuk ilçesi otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Hareket saatinden önce hazır bulunmanız önemlidir.
 
Bilgi için:
Başvuru ve iletişim: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.net/
Mailgrup: zirvedak@yahoogroups.com (Üye olmak için zirvedak-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mail atmak yeterlidir)
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Antik Kentte Dinamitli Talan
Next post The North Face’in Kurucusu Hipotermiye Girerek Hayatını Kaybetti
Translate »