Bayındır Alankıyı Yaylası Dağ Yürüyüşü

Bayındır Alankıyı Yaylası Dağ Yürüyüşü

Tarih: 25 Aralık 2016

Katılım koşulları: Katılmak isteyenler ulaşım ücretini araç dolmadan bizlere ulaştırıp, yer ayırtabilirler. Üye veya misafir herkes katılabilir.

Faaliyet hakkında: Araçlarımız ile yola çıktıktan sonra güzergah üzerinde bir köy kahvesinde kahvaltı yapacağız. İlk durağımız Bayındır’da Rum, Ermeni ve diğer azınlıkların Türkler ile birlikte yaşadığı tarihi Kurt Mahallesi olacak. Yok olmak üzere olan tarihi mahallede fotoğraf için kısa bir serbest zaman verilecek. Daha sonra araçlarımızla yürüyüşümüz başlayacağı Alankıyı yaylasına gideceğiz. Çamlarla kaplı bir yaylada manzaralı ve bol oksijenli bir yürüyüş yapacağız. Öğle yemeğini doğada yada köye vardığımızda yiyeceğiz. Yürüyüşümüz Alankıyı köyü içinde son bulacak. Yayla kahvehanesinde sıcak birşeyler içip dönüş yolu için araclarımıza bineceğiz. Dönüş yolunda terkedilmiş tarihi bir köy olan Furuncu Köyüne uğrayacağız. Buradada fotoğraf ve kısa gezinti için serbest zaman verip sonrasında eve dönüş için yolumuza devam edeceğiz.

Rota hakkında: Toplam 6 km. civarındaki rotayı molalar ve yemek arası dahil olmak üzere yaklaşık 4 saatte yürümeyi planlıyoruz. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir. Orta zorlukta bir yürüyüştür
gezi ve kolay yürüyüş yapanlar için uygun değildir.

Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/alankıyı_türkiye_324202

Uyarılar: Rehber gerekli hallerde faaliyette her türlü değişikliği yapabilir. Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz.Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hareket yeri ve araç güzergâhı:
Aracımız saat 08.00’da Selçuk Otogarı karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkı önünden hareket edecek. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek faaliyete dahil olabilirler.

Başvuru ve iletişim için:
Rehber: Özgür Aydoğan
Tel: +90 542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook grup: http://www.facebook.com/groups/25687304585/
Facebook English version: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/?fref=ts
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.net/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post HAKKARİ DAĞLARINI ANLATAN KİTAP
Next post TDF’ye Sözleşmeli Antrenör Alımı
Translate »