ARTEMİS KUTSAL YOLU YÜRÜYÜŞÜNE REKOR KATILIM

Read Time:1 Minute, 49 Second

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi’nin organize ettiği Artemis Kutsal Yolu 2. Etap yürüyüşüne 350 kişiyi aşan rekor katılım gerçekleşti.

04 Ekim 2015 Pazar günü gerçekleşen etkinliğe Zirve Dağcılık İzmir, Söke, Turgutlu, Kuşadası ve Selçuk Şubeleri katıldı. Çok sayıda doğa severin bireysel katılımıda eklenince 350 kişiyi aşan rekor bir kalabalık ile yürüyüş başlatıldı. Buluşma noktası ve kahvaltı için Çamlık Köyünde buluşan doğa severler Atatürk Evi ve Lokomotif Müzesini görme imkanı buldular. Bir süre eski İzmir – Aydın karayolunun bulunduğu rotada seyreden ekip daha sonra orman yollarına doğru yürüyüşü sürdürdü. Devamında Naipli çayı ile beraber ilerleyen eski döşeme yola giren doğa severler bir süre sonra Naipli köyüne ulaştılar. Naipli köyünde eski yolları kullanarak Gümüşköye oradanda yürüyüşün sonlanacağı Magnesia Antik Kentine ulaşan yürüyüşçüler faaliyeti başarı ile tamamladılar. Faaliyet sırasında yürüyüşçülerin Çamlık Köyü ve yol üzerindeki diğer köylerden geçmeleri sırada özellikle bakkal ve kahvehaneler önünde uzun müşteri kuyrukları oluştu.

 

Başkanlarda katıldı

Zirve Dağcılık Genel Başkanı Orhan Kozan’ın da katıldığı yürüyüşe önceki genel başkanlar Fatih Kutluer ve Hafize Yiğit’de katıldılar. Zirve Dağcılık Turgutlu Şube Başkanı Osman Tuğrul, Zirve Dağcılık Söke Şube Başkanı Faysal Yeşilyağcı, Zirve Dağcılık Kuşadası Şube Başkanı Halil Özer, Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanı Zehra Taşdöven’in de hazır bulunduğu yürüyüşün başında Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili ve SETKA Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Aydoğan hoş geldiniz konuşması yaparak şube başkanlarına Selçuk Belediyesi’nin hediyelerini iletti.

 

Özgür Aydoğan rehberlik etti

Artemis Kutsal Yolu’nu keşfeden ve turizme açılması için çalışmalarını sürdüren Özgür Aydoğan rekor katılım ile gerçekleşen etkinliği sorunsuz geride bırakmada Zirve Dağcılık Selçuk Şube Yönetim Kurulu Üyelerinin önemine işaret etti. 350 kişiyi tek gurup halinde yürütmenin kolay olmadığını söyleyen Aydoğan sözlerine şöyle devam etti; “Başkan Zehra Taşdöven, Başkan Yardımcısı Şerif Görür ve Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Özhan, Kenan Aydoğan ve Süleyman Ilgın Acar bu etkinlik için seferber oldular. Emek ve zaman harcamadan üretim olmuyor. Bu arkadaşlarımız amatör ruhla çok önemli üretimlerde bulunuyorlar. Kendilerine teşekkür ediyor ve başarılı organizasyon için kendilerini tebrik ediyorum. Ayrıca 350 kişiyi aşan katılımcı arkadaşlarım sezonun ilk yürüyüşünü olması, hava sıcaklığı ve 20 km. yaklaşan rotaya rağmen bize çok yardımcı oldular. Gurubu bölmeden yürütebilmemiz ve aksaklık olmadan etkinliği tamamlamamızda katılımcı arkadaşlarımızın uyum ve anlayışıda etkili oldu.” dedi.

[metaslider id=390]

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Vize Bahane Samos Şahane
Next post SELÇUK (Apasa-Ephesus-Ayasuluk) Tarihi Kartpostal ve Fotoğrafları
Translate »