3. GELENEKSEL LATMOS ZİRVE TRANS FAALİYETİ (1374 M.)

Read Time:1 Minute, 50 Second
Collage_Fotor_Fotor
3. GELENEKSEL LATMOS ZİRVE TRANS FAALİYETİ (1374 M.)
 
Tarih: 12 Kasım – 13 Kasım 2016 (Cumartesi – Pazar)
 
Katılım koşulları: Katılmak için aşağıdaki duyuruyu eksiksiz okumanız ve rehbere isim yazdırmanız mecburidir. Başka bir şubemizin üyesi veya farklı bir kulübün sporcusu iseniz başkanınızın veya ilgili yöneticinizin bize isim yazdırması gereklidir. Genç Dağcı Projesi kapsamında 15-25 yaş arası gençlerden yol ücreti dahil hiç bir ücret alınmayacaktır.
 
Faaliyet hakkında: 11 Kasım 2016 Cuma akşamı saat 19.30’de Selçuk’tan hareket edecek olan aracımız saat 20.30’de Söke’de olacak. Diğer arkadaşlarımızla buluşup alışveriş yaptıktan sonra araçlarımızla Bağarcık – Asarkale’ye ulaşacağız. Yol üzerinde inip birkaç km. yürüdükten sonra kampımızı kuracağımız alana varacağız. Ay tanrıçası Selene’nin ışığında keyifli bir kamp yapacağımız alanda su da mevcut. Tekerlek kaya altında korunaklı bir yerde yemek molası verip dinleneceğiz. Baca inişi sonrası yaklaşık 4 km. aşağı doğru yürüyerek Arap Avlusu olarak da bilinen Stalos Manastırına ulaşacağız. Kampımızı manastır civarında kurup zaman kalırsa freskleri gezeceğiz. Yemek yiyerek geceyi Manastır civarında geçireceğiz. 13 Kasım Pazar sabahı erken saatte kalkıp 10 km. sürecek olan kral yolu olarak da bilinen döşeli yolu izleyerek Herakleia Antik Kentinin bulunduğu Kapıkırı köyüne ulaşacağız. Burada Bafa gölü manzarası eşliğinde güzel bir yemek ile kendimizi ödüllendirecek ve faaliyeti sonlandıracağız.
 
Hava durumu: Güncellenen hava durumunu aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.
http://www.mountain-forecast.com/peaks/Latmus/forecasts/1353
 
Uyarılar: Rehber gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.
 
Hareket yeri ve saati: Aracımız 11 Kasım Cuma akşamı saat 19.30’de otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edecek. Katılacakların hareket saatinden en az 15 dakika önce gelmeleri mecburidir.
 
Selçuk dışından katılacaklar:
Selçuk’a tüm ulaşım yollarıyla seyahat etmek mümkündür. Kara yolu ile İzmir-Aydın Otoyolu, Hava yolu ile Adnan Menderes Havalimanı, Demiryolu ile İzmir’den (Basmane) – Selçuk – Denizli yönüne giden tren seferleri kullanılabilir. Selçuk ilçesi, İzmir-Aydın kara ve demiryolu üzerinde kurulmuştur bu nedenle birçok şehirlerarası seyahat firması ile Selçuk ilçesine ulaşmak mümkündür. Bizimle iletişime geçerseniz rehber ve yöneticilerimiz size yardımcı olacaklardır.
 
Başvuru ve iletişim:
Rehber: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.net/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post OHAL yurt dışı ve yurt içi seyahatlerini nasıl etkileyecek?
Next post MİDİLLİ ADASI (LESVOS) – YUNANİSTAN
Translate »